Lucia Orgoňová
  # Zobrazenia: 104
Lucia Orgoňová
štvrtok, 31. január 2019

Dňa 24.1.2019 sa v telocvični ZŠ Šaštín- Stráže uskutočnila kvalifikácia na školské majstrovstvá okresu vo florbale žiakov, ktorej sa zúčastnilo šesť družstiev zo základných škôl : ZŠ Kúty, ZŠ Čáry, ZŠ s MŠ Štefanov, ZŠ Sekule, ZŠ Borský Mikuláš a ZŠ Šaštín- Stráže. Kvalifikácia trvala niekoľko hodín a po náročných zápasoch sa nakoniec postupujúcimi družstvami stali ZŠ s MŠ Štefanov / ZŠ do 300 žiakov / a ZŠ Kúty / ZŠ nad 300 žiakov /. Na treťom mieste sa umiestnili žiaci zo ZŠ Šaštín.

Všetkým zúčastneným srdečne blahoželáme a ďakujeme spoluorganizátorom Okresnej asociácii športu na školách Senica a ZŠ Šaštín- Stráže.

                                                                                                                                                                                                     CVČ Beťárik

 

florbal 1

florbal 2

florbal 3

florbal 4

florbal 5

florbal 6

Lucia Orgoňová
  # Zobrazenia: 331
Lucia Orgoňová
štvrtok, 20. december 2018

Sobotňajší deň 15.12.2018 sa niesol na námestí vo vianočnom duchu. Od 12. hodiny sa začali vianočné trhy spojené s vystúpeniami rôznych hudobných zoskupení. Pekné predvianočné poobedie svojim vystúpením obyvateľom spríjemnili:Vlado Čížek Band, Starring Eyes, spevokol Sedmohlások, Christmas project, Branislav Malina a Modus memory.

CVČ Beťárik vyhodnotil súťaž Vianočná dekorácia, v ktorej zvíťazili:

v 1. kategórii   Anna Škrabáková   MŠ Stráže,

v 2. kategórii Alica Smolinská a Nina Marková ZŠ Šaštín,

v 3. kategórii Kristína Gašparíková ZŠ Šaštín.

Organizátori pripravili i tombolu, v ktorej prvé miesto bolo vozidlo Renault na víkend s plnou nádržou.

Popri stánkoch s občerstvením si návštevníci mohli pochutnať na kapustnici JDS Šaštín-Stráže, fazuľovej polievke od ZTP Šaštín-Stráže a novinkou bol stánok Farskej charity Šaštín-Stráže, v ktorom dobrovoľníci ponúkali vianočný čaj, punč i veľa koláčikov za dobrovoľný príspevok.

Okrem ďalších predajcov ponúkali svoje výrobky i žiaci SOŠ Holíč, ktorí výťažok z predaja posielajú pre detský hospic Plamienok.

Vystúpenie skupiny Modus memory bolo pre tých, ktorí vydržali až do konca peknou bodkou na záver pekného sobotňajšieho poobedia.

                                                                                                                                                                             Silvia Suchá

Lucia Orgoňová
  # Zobrazenia: 281
Lucia Orgoňová
pondelok, 17. december 2018

Vianoce prichádzajú
Jedno múdre príslovie hovorí : kto je pripravený - nie je prekvapený. Všetci a najmä deti sa tešia na príchod Mikuláša a hlavne na Vianoce a narodenie Ježiška. Nie je nič krajšie ako radosť našich detí, vnúčatiek, ale i nás dospelých / priznajme si to/ keď príde ten slávnostný deň a stromček zažiari v našich domovoch. I nám ako keby niekto zažal svetielko v našom srdci. Aby sme mohli pomôcť i my z jednoty dôchodcov navodiť sú správnu atmosféru na krásny vianočný čas, tak ako každý rok dovolili sme si vyzdobiť náš Mestský úrad v Šaštíne-Strážach. Je to zásluha týchto našich členiek JDS a to pp. Margity Macenauerovej, Anny Bakičovej, Albínky Štefancovej a Márii Vizváryovej. Pozrite, či sa nám to podarilo.

                                                                                                                                                              Mária Vizváryová, predseda JDS

Lucia Orgoňová
  # Zobrazenia: 393
Lucia Orgoňová
štvrtok, 13. december 2018

vianocne trhy 2018 page 001

Lucia Orgoňová
  # Zobrazenia: 215
Lucia Orgoňová
pondelok, 10. december 2018

Do nášho klubu Jednoty dôchodcov na námestí v Šastíne-Strážach prišiel náš priateľ, cestovateľ a talentovaný fotograf Milan Polóny, ktorý sa s nami prišiel podeliť o svoje cestovateľské zážitky z Jordánska spolu s fotografiami. Dozvedeli sme sa: že Jordánsko je arabské kráľovstvo, ktoré leží na východnom brehu rieky Jordán. K hlavným turistickým atrakciám patria historické pamiatky, ako skalnaté mesto Petra, stredoveké mešity, kostoly, nedotknuté prírodné oblasti a tiež unikátna oáza zdravia, jediná svojho druhu na svete a to, mŕtve more. “Viete” – to už pokračoval náš cestovateľ,” že mŕtve more je liek na kožné choroby, dýchacie a pohybové ochorenie?” Tiež nie je potrebné sa pri tomto mori natierať opaľovacim krémom, pretože vás miestna klíma ochraňuje pred UV žiarením. Jordánsko je neutrálna krajina, miestny obyvatelia sú veľmi priateľskí a bezpečnosť turistov je na veľmi vysokej úrovni. Preto sme sa rozhodli stráviť noc pod púštnou oblohou a to v beduínskom, medzi skalami učupenom, romantickom stanovom táborisku.Vychutnali sme si lahodnú beduínsku večeru, pohostinnosť a noc pod hviezdami v púšti. Ale v noci nám bola poriadna zima, nepomohli prikrývky, ani beduinsky stan ihneď sme na seba poobliekali všetko čo sme mali. Ráno nás privítalo krásne slnečné počasie a zase sme museli zostať iba v letných veciach. Bol to zážitok. Historické pamiatky boli vyhlásené za lokalitu Svetového dedičstva UNESCO. Ich scenérie využilo veľa filmov ako Indiana Jones, Múmia sa vracia. Dňa 7.7.2007 bola Petra vyhlásená za nový div sveta. Všetci sme boli pozornými poslucháčmi, niektorí z nás prerušovali rozprávanie pána Polónyho vlastnými poznatkami a otázkami. Tiež sa spomienkami spoločne vrátili na miesto, kde bol krstený Jeziš a náš cestovateľ sa priznal, že sa práve na tom mieste ponoril do rieky Jordán. Bola to krásna bodka za príbehom a cestovateľskými zážitkami nášho hosťa. Ďakujeme a už teraz sa tešíme na nové príbehy i fotografie, veď nám náš priateľ prezradil, že sa chystá na návštevu novej, pre nás exotickej krajiny a to Vietnamu.  

                                                                                                                                                                               Mária Vizváryová, predseda JDS

Lucia Orgoňová
  # Zobrazenia: 196
Lucia Orgoňová
pondelok, 10. december 2018

Tento rok už po druhý krát sme si dohodli stretnutie s našimi najmenšími v Materskej škole v Strážach i v Materskej škole v Šaštíne. Bol to krásny deň plný radosti, smiechu a hádaniek. Deťom sme dávali hádanky, zaspievali sme si spolu a nakoniec bola rozprávka o zvieratkách v zime. Dôvod tejto rozprávky bol jednoznačný,pretože sme deťom priniesli kŕmidlá pre vtáčiky spolu so slnečnicovými semiačkami.Deti nám sľúbili, že sa budú o vtáčiky starať celú zimu. Okrem toho sme deťom priniesli nové rozprávky, farbičky, perá a vymalovánky. Úžasný deň - ďakujeme Vám !

                                                                                                                                                           Mária Vizváryová, predseda JDS

Lucia Orgoňová
  # Zobrazenia: 287
Lucia Orgoňová
utorok, 04. december 2018

Čas ... ten neúprosný osamelý bežec, ktorý nám rovnomerne ukrajuje z prítomnosti a núti hľadieť do budúcnosti, nás tu dnes privítal.

Chvíle, ktoré mu ukradomky berieme, aby sme sa pozreli späť, sú veľmi vzácne.

Aj teraz je práve taký vzácny čas.

Zastupiteľstvo mesta Šaštín-Stráže na svojom zasadnutí dňa 13.11.2018 odsúhlasilo udeliť titul Čestný občan Štefanovi Ovečkovi za významný podiel pri zachovávaní športových, kultúrnych a spoločenských hodnôt a za rozvoj a šírenie dobrého mena mesta Šaštín-Stráže.

V sobášnej miestnosti sa uskutočnila dňa 29.11.2018 milá slávnosť, ktorej sa zúčastnilo vedenie mesta, pozvaný Štefan Ovečka s rodinou a ďalší hostia.

Ing. Mária Macejková prítomným predstavila pána Štefana Ovečku.

Lucia Orgoňová
  # Zobrazenia: 308
Lucia Orgoňová
štvrtok, 29. november 2018

sastin bg dark