Diana Javorková
  # Zobrazenia: 26
Diana Javorková
utorok, 17. apríl 2018

V čase veľkonočných sviatkov mesto Šaštín-Stráže v spolupráci s CVČ Beťárik pripravili už tretí ročník veľkonočnej pátračky pre deti a rodičov, ktorá sa tentokrát konala v rekreačnej oblasti Gazárka. Deti mali za úlohu nájsť 5 vajíčok, ktoré sa poskrývali v priestore kempu, za čo dostali sladkú odmenu. Keď našli aj zlaté vajce, čakala ich špeciálna odmena - veľkonočný korbáč. Nachystané boli aj tri športové stanovištia, kde si mohli deti zaskákať vo vreciach, hľadať ukryté kuriatka a pretekať na kolobežkách. Pre všetkých zúčastnených bol pripravený horúci čaj. Tomuto podujatiu prialo i pokojné jarné počasie, ktorého sa zúčastnilo vyše 130 detí v sprievode rodičov.

Diana Javorková
  # Zobrazenia: 72
Diana Javorková
utorok, 10. apríl 2018

Rybarske preteky 2018

Diana Javorková
  # Zobrazenia: 76
Diana Javorková
utorok, 10. apríl 2018

Den Zeme 2018   plagat

Diana Javorková
  # Zobrazenia: 155
Diana Javorková
štvrtok, 29. marec 2018

                MS SČK v Šaštíne-Strážach v spolupráci s mestom Šaštín-Stráže a NTS Trnava usporiadali 27. marca 2018 v kultúrnom dome ďalší mobilný odber krvi s názvom Kvapka pre Sedembolestnú. Odberu sa už pravidelne zúčastňujú domáci darcovia krvi z mesta Šaštín-Stráže, no prichádzajú i darcovia z okolia. Na tento jarný odberový termín prišlo takmer 50 darcov krvi. Niektorí sa však z rôznych zdravotných príčin odberu nemohli zúčastniť. Krv darovalo celkom 34 darcov, medzi ktorými bol aj jeden prvodarca. Mnohí z darcov majú za sebou už desiatky odberov krvi, rekordným bol 86 odber.

Diana Javorková
  # Zobrazenia: 171
Diana Javorková
štvrtok, 29. marec 2018

                Po týždňoch stavebných prác v priestoroch prízemia mestského úradu sa telesne postihnutí dočkali chvíle, keď zobrali do rúk upratovacie náradie a sami dokončili najdôležitejšie práce. Nový klub poskytuje teraz oveľa väčší priestor na stretávanie sa a doslova si pýta ďalšie aktivity členov ZO SZTP. Mesto vyhovelo požiadavkám seniorov a nie malou účasťou priložilo ruku k dielu. Členovia organizácie s radosťou dokončili najpotrebnejšie práce a teraz budú pridávať už len detaily na zútulnenie priestorov.

Slávnostné otvorenie vynoveného klubu prebehlo 22. marca 2018 za účasti primátora mesta Mgr. Jaroslava Suchánka, správcu farnosti pátra Martina Lehončáka OSPPE, hlavného kontrolóra mesta Ing. Antona Mošaťa, predsedníčky ZO SZTP pani Lujzy Kuníkovej, členov rady organizácie a ďalších jej členov. Po prestrihnutí pásky páter Martin požehnal priestory klubu ale aj jeho členov, aby sa im tu páčilo a stretávali sa v láske a porozumení. Krátkym príhovorom všetkých pozdravil aj primátor mesta.

Diana Javorková
  # Zobrazenia: 240
Diana Javorková
streda, 28. marec 2018

Plagat beh bormi 2018

 

Beh bormi propozicie 2018

Diana Javorková
  # Zobrazenia: 200
Diana Javorková
štvrtok, 22. marec 2018

Velkonocna patracka 2018

Diana Javorková
  # Zobrazenia: 154
Diana Javorková
štvrtok, 22. marec 2018

Základná umelecká škola v Šaštíne-Strážach pripravila 20. marca 2018 už 6. ročník regionálnej súťaže v speve ľudových piesní Borinkin sláviček. Na pódiu šaštínskeho kultúrneho domu sa predstavilo celkom 28 súťažiacich z ôsmich škôl z regiónu. Okrem domácich detí z dvoch škôl v Šaštíne-Strážach, prišli speváci z Borského Mikuláša, Holíča, Kútov, Lakšárskej Novej Vsi, Sekúľ a Štefanova. V štyroch súťažných kategóriách odznelo 33 ľudových piesní. Po prvý raz sa súťažiaci mohli prezentovať aj v kategórii duety. Speváci podávali skvelé výkony a porota mala veľmi ťažkú prácu pri vyberaní víťazov. O výsledkoch rozhodovali učiteľky ZUŠ Eva Kubincová DiS.art, Nikola Tománková DiS.art a zástupcovia folklórneho súboru Borinka p. Alžbeta Melišová a Ing. Anton Macháček. Súťaž podporuje každoročne niekoľko podnikateľov z mesta i okolia, ale aj samotné mesto Šaštín-Stráže. Ceny víťazom prišiel odovzdať primátor mesta Mgr. Jaroslav Suchánek.

Diana Javorková
  # Zobrazenia: 141
Diana Javorková
štvrtok, 22. marec 2018

Už tradične v čase jarných prázdnin CVČ Beťárik zorganizoval pre deti jarný prímestský tábor.

Deti mali možnosť prihlásiť sa na celý týždeň, alebo si vybrať jednotlivé dni podľa programu tábora. Už v úvodnom dni si deti formou koláže vytvorili logo svojho oddielu a poobede zašportovali a zasúťažili v telocvični. Najzaujímavejším dňom bol pre deti tábora, ale aj detičiek z nášho Klubu deň so zvieratkami. Navštívili sme farmu u Vajčiovcov, na ktorej chovajú kone a kozy, ktoré sme trošku vykŕmili mrkvou a jabĺčkami. I keď počasie bolo veterné a mrazivé poobede k nám zavítala pani Hambálková so svojimi miláčikmi psíkmi z útulku Záchranný koráb. Deti videli praktickú ukážku práce so psom, tie odvážnejšie si aj vyskúšali a zobrali si psíka (trošku teda väčšieho) na vôdzku a prechádzali sa s ním. Neskôr riešili hádanky o zvieratkách, besedovali sme o chove a starostlivosti o domácich miláčikov. Veľkým lákadlom bol výlet do Senice, spojený s návštevou plavárne a CVČ Stonožka. Deťom s tvorivými schopnosťami bol venovaný štvrtok, počas ktorého pracovali s rôznym materiálom, výsledkom boli darčeky pre ich najbližších. Návštevou kina Cinemax v Skalici bol ukončený celý týždeň jarného tábora. Deti si tu vytvorili veľa priateľských pút a zmysluplne prežili svoj voľný čas.

                                                                                                                                                                                                CVČ Beťárik

sastin bg dark