Šaštín-Stráže - Zjednodušená verzia stránok

Oznamy - Monografia Šaštín-Stráže sa stala víťazom súťaže

KNIHA ZÁHORIA 2018

25. októbra v Záhorskej galérii Jána Mudrocha v Senici bolo slávnostné vyhodnotenie súťaže Kniha Záhoria 2018.

Záhorská knižnica v Senici pod záštitou Trnavského samosprávneho kraja spolu s partnermi – Záhorská galéria v Senici, Záhorské múzeum v Skalici a Mestské centrum kultúry v Malackách pripravili už 11. ročník populárnej ankety Kniha Záhoria. Celkovo bolo do ankety Kniha Záhoria 2018 prihlásených 34 publikácií. Do užšej nominácie na hlasovanie bolo vybraných 12 publikácií.

Prišli vzácni hostia – primátor hostiteľského mesta Senica Martin Džačovský, za TTSK jeho podpredseda Pavol Kalman a Ľubica Malá z oddelenia kultúry a športu TTSK, primátor Šaštína-Stráží Jaroslav Suchánek, riaditeľ Knižnice Juraja Fándlyho Trnava Pavol Tomašovič, riaditelia usporiadateľských inštitúcií Silvia Sameková, Roman Popelár a Viera Drahošová, autori nominovaných kníh i tých, ktoré sa do finálovej 12-ky nedostali. Veľmi milo prekvapil i záujem verejnosti, priestory Záhorskej galérie sa zaplnili do posledného miesta. Úlohy moderátorky sa na pozvanie Záhorskej knižnice zhostila Bibiana Ondrejková a urobila tak s komunikatívnosťou a ľahkosťou jej vlastnou. Bibka je Seničanka, podujatie jej poskytlo príležitosť na nostalgický návrat tam, kde vyrastala. Vyznala sa zo spomienok, ktoré ju spájajú so Senicou, Šaštínom-Strážami či Borským Sv. Jurom. Otvorenosť a úprimnosť moderátorky našla veľmi pozitívnu odozvu u všetkých prítomných, obecenstvo sa bavilo i pozorne počúvalo. Vyhlasovanie ocenených autorov dopĺňali ukážky z víťazných kníh, vybrala a predniesla ich Andrea Sadloňová, metodička Záhorskej knižnice. O hudobný program sa postarali žiaci Základnej umeleckej školy Alica Záhumenská, Matúš Sivoň a Katarína Sadloňová za sprievodu pedagogičky Mirky Gáfrikovej.

Víťazom súťaže sa stala naša monografia Šaštín-Stráže, ktorú hlasovaním podporilo 349 čitateľov.

Ďakujeme Vám všetkým, ktorí ste hlasovaním prispeli k víťazstvu našej monografie.

Autorom fotografií je Ravando Mexa.

Dátum vloženia: 30. 10. 2019 15:03
Dátum poslednej aktualizácie: 17. 3. 2020 9:15