03.09.2020-štvrtok

Zelená Dolina si Vás dovoľuje osloviť s výzvou na odstránenie resp.okliesnenie stromov, drevín resp.iných porastov, ktoré sa nachádzajú na pozemkoch vo Vašom vlastníctve a ohrozujú bezpečnosť alebo spoľahlivosť prevádzky energetických zariadení. V prípade ak stromy, dreviny resp.iné porasty nebudú do termínu začatia prác odstránené resp.okliesnené vlastníkmi, v súlade s §11 ods.3 zákona o energetike v platnom znení má Zelená Dolina porávo na dobu nevyhnutnú na odstránenie alebo okliesnenie týchto stromov alebo iných porastov vstúpiť na dotknuté pozemky. Odstráneni/okliesnenie týchto porastov prosím hláste priamo na adrese Západoslovenskej distribučnej.

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Senici oznamuje občanom, že odvoláva čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru na lesných pozemkoch a v ich ochrannom pásme v územnom obvode okresu Senica.

Leto končí a CVČ frčí ďalej. CVČ v Šasštíne-Strážach pripravilo bohatú ponuku tradičných, ale aj nových záujmových krúžkov. Turistika a výlety nielen do okolia s poznávaním a dobrodružstvom v lete aj v zime bude náplňou turistického krúžku Beťárik na cestách pod vedením riaditeľky CVČ Hanky ako aj Fitjoga,Florbal,Veda hrou. Čítanie zábavou ako nový záujmový útvar, ktorý vznikol v spolupráci s Mestskom knižnicou zameraný na knižné novinky, súťaže, čítanie, stretnutia so zaujímavými osobnosťami v literatúre, strašidelné príbehy a mnohé iné, na ktoré sa môžu tešiť všetky detské vekové kategórie, ktoré obľubujú knihy. V oblasti tvorivosti je v ponuke nový krúžok Ozdob seba a vyzdob okolie.Šperky, amulety z hliny, náramky, batikovanie, modelovanie, aranžovanie a rozmanité techniky, ktoré skrášlia teba a tvoje okolie.Ďalej CVČ otvára Tvorivý ateliér aj pre deti od 3 rokov a Tanečnú prípravku, ktoré povedie Eva. V oblasti športu je tiež rozšírená ponuka o Pohybové hry pre deti od 3 rokov, Loptové hry 13 plus, stolný tenis a bedminton, ktoré povedie vedúca Veronika. Veronika sa bude starať aj o Klub detí a mamičiek a ako nová posila veríme, že aj s novými nápadmi zaujme mamičky s detičkami od 1 roka. Tiež bude učiť a baviť deti v predškolskom a školskom veku Angličtinou hrou. V CVČ pracujú aj odborníci ako externisti v rôznych oblastiach. Patrí k ním Dušan, ktorý vedie mladých rybárov, Roman, ktorý vedie Cykloturistický krúžok, Ľubka, ktorá sa stará o Šikovné ručičky a Erika s Maťkou povedú nový krúžok Karate. Tiež nesmieme zabudnúť na futbalistov z prípravky a žiakov, ktorých trénujú Jožko K.a Jožko S. CVČ chce osloviť mladých teenegerov od 13 rokov, aby sa prihlásili ako dobrovoľníci do CVČ k jednotlivým krúžkom a získali nielen skúsenosti, ale aj možnosť ako si presadiť a realizovať vlastný záujem. Milí rodičia neváhajte svoje deti prihlásiť na niektorý z krúžkov, kde bude o vaše deti postarané a budete vedieť, že svoj čas po škole zmysluplne trávi. Žiadosť o prijatie nájdete v CVČ a tiež dôležité informácie ku krúžkom v čase od 09. do 16.00 hod. Informácie môžete nájsť aj v základnej a materskej škole a na webovej stránke CVČ Beťárik. Žiadosti treba odovzdať do 16.septembra v CVČ.

TJ Spartak Stráže oznamuje svojím priaznivcom, že dňa 6.septembra t.j. v nedeľu o 10.00 hod. zohrá A mužstvo majstrovský futbalový zápas proti TJ Moravský Sv.Ján.

Jednota dôchodcov pozýva všetkých svojich členov i priateľov na táborák, ktorý sa bude konať dňa 04.septembra t.j. v piatok o 16.00 hod. v RO Gazárka. Po zaplatení poplatku 1€ dostanete lístok do tombole, ktorá bude vylosovaná v priebehu akcie. Občerstvenie je zabezpečené. V prípade nepriaznivého počasia sa táborák nebude konať.

TJ Slovan Šaštín oznamuje svojím priaznivcom, že dňa 05.septembra t.j. v sobotu o 12.00 hod. zohrá staršia prípravka U11 majstrovský futbalový zápas proti TJ Kopčany a o 16.00 hod. zohrá A mužstvo majstrovský futbalový zápas proti TJ Borský Mikuláš. Občerstvenie alko,nealko,langoše a cigánske pečienky sú zabezpečené. Ďalej dňa 06.septembra t.j. v nedeľu o 10.00 hod. zohrajú majstr.futbalový zápas mladší žiaci U13 proti TJ Radošovce a o 13.00 hod. zohrá majstr.futbalový zápas dorast U19 proti TJ B.Mikuláš a o 15.30 hod. zohrá majst.futbalový zápas mladšia prípravky U9 proti TJ Rasdimov. Občerstvenie je zabezpečené. Pri vstupe na štadión musia mať všetci pri sebe povinnne rúško.

Rally cross a Moto cross-klub Borský Mikuláš Vás pozývajú na 14.ročník motoristického podujatia medzinárodných majstrovstiev motocyklov v endure, ktoré sa budú konať tento víkend 5.a6.septembra na trati mokrovských. Trať sa nachádza medzi obcou Borský Mikuláš a mestom Šaštín-Stráže. V sobotu 5.septembra je štart podľa jednotlivých kategórií od 08.00 a ciel posledných jazdcov sa predpokladá o 16.30 hod. Súčasťou programu sú po pretekoch od 17.00 hod. do 22.00 hod. koncerty troch kapiel V-36, Zeus a Black Company.

Občianske združenie Pištáčik, RO Gazárka a mesto Šaštín-Stráže pozývajú občanov do letného kina Gazárka dňa 05.septembra t.j. v piatok o 20.00 hodine na film Príbeh malého princa. Na premietanie je nutné dodržať všetky opatrenia predchádzania šírenia ochorenia covid 19.

Dátum vloženia: 3. 9. 2020 13:57
Dátum poslednej aktualizácie: 3. 9. 2020 15:37