20.04.2023 - štvrtok

Riaditeľstvo Základnej školy oznamuje rodičom budúcich prvákov, že zápis do 1. ročníka sa uskutoční dnes, v budove Základnej školy na Štúrovej ulici v čase od 14.00 do 18.00 hodiny. Na zápis musia prísť obidvaja rodičia spolu s dieťaťom. Čítaj ďalej ...

Podrobnejšie informácie sú zverejnené na webovej stránke školy.

Mesto Šaštín-Stráže oznamuje občanom, že bude vydávať vrecia na separovaný odpad. Jeden balík vriec na papier a jeden balík vriec na plasty na každé orientačné číslo domu. Vrecia sa budú vydávať v priestoroch Technických služieb mesta Šaštín-Stráže na Štúrovej ulici (oproti rybníku) od pondelka 24.04.2023 do piatku 28.04.2023, v čase od 08:00 hod do 11: 00 hod a od 12: 00 hod do 15:00 hod. V sobotu 29.04.2023 od 08:00 hod, do 12:00 hod.

Mesto Šaštín-Stráže oznamuje, že ďalší termín vývozu komunálneho odpadu bude podľa ohlasovanej zmeny v sobotu 22.apríla 2023. Vyvezené budú len nádoby s nalepenou samolepkou.

Doktor Miča oznamuje tým občanom, ktorí sa nemohli zúčastniť predchádzajúceho termínu očkovania, že v sobotu 22.apríla, sa budú v našej obci očkovať psy a mačky proti besnote. Očkovanie bude prebiehať od 13:00 hod do 14:00 hod v Strážach pred starou hasičskou zbrojnicou. Cena vakcinácie proti besnote je za jedno zviera 15,-€. Upozorňujeme občanov, aby si zo sebou nezabudli priniesť očkovacie preukazy. Ďalej oznamujeme občanom, že si môžu zakúpiť u veterinárnych pracovníkov pre svojich miláčikov tablety proti blchám, kliešťom a hlístom. Občania si môžu dať svojich miláčikov zaočkovať počas celého roka na veterinárnej ambulancii v Šaštíne, ul. Novoveská 922.

Jednota dôchodcov pozýva všetkých svojich členov na brigádu pri príležitosti „Dňa Zeme“. Brigáda bude v piatok 21 apríla od 15,00 hod okolí klubu v bazilikone. Je potrebné si priniesť hrable, motyku, starý nôž na špáry, metlu, ale hlavne dobrú náladu.

Mesto Šaštín-Stráže  a Komisia pre vzdelávanie, mládež a šport pozývajú na bežecké preteky - Beh Šaštínskymi bormi v sobotu 22.apríla. Registrácia začína od 9:15 hod na parkovisku v rekreačnej oblasti Gazárka. Štartovať sa bude postupne podľa vekových kategórií od 10:15 hod. Podrobný rozpis nájdete na webovom sídle mesta a na plagátoch. Štartovné pre dospelých je 6 eur a pre deti 1 euro.

Súkromný podnikateľ ponúka v piatok 21.4.2023, od 7:00 – 12:00 na miestnom trhovisku rakúske a nemecké čokoládové výrobky, banány v čokoláde, gumené cukríky a čokoládu.

Centrum voľného času prichystalo týždennú výzvu pri príležitosti Dňa zeme. Zapojiť sa môžete všetci občania mesta, organizácie, jednotlivci, rodiny, či rôzne skupinky. Stačí poslať fotografiu na FB CVČ Beťárik s uskutočnenou aktivitou v našom meste. Ako sa môžete do výzvy zapojiť? Napríklad vymeniť tento týždeň auto za bicykel alebo kolobežku na jazdu po meste. Pozbierať odpadky vo svojom okolí, v lese, v potoku, začať triediť bioodpad a ukázať vlastný kompostér. Premazať staré fotky a maily, videá na cloude. Šetríte tým veľké množstvo energie. Alebo si môžete vytvoriť vlastnú výzvu a pridať sa k nám . V piatok je možné pridať sa aj na brigádu v záhrade CVČ a Mestskej knižnice - v priebehu celého dňa, no najlepšie poobede po 15 hodine. Brigádu ukončíme opekačkou. Spojme svoje sily a buďme zmenou, ktorú chceme vidieť v okolí!

Spoločnosť MGS Color Garden Vás srdečne pozýva vo štvrtok, 20.04.2023 do novootvorenej predajne FARBY – LAKY  na ulici J.Hollého 648 (bývalá Delikana). Zároveň oznamuje, že prijme do TPP kolegu – kolegyňu do mladého a perspektívneho kolektívu.

Telovýchovná jednota Spartak Stráže oznamuje svojim priaznivcom, že v sobotu 22.apríla 2023, o 10:00 hod, odohrá  zápas proti  futbalovému klubu Nafta Gbely.

Dátum vloženia: 20. 4. 2023 8:30
Dátum poslednej aktualizácie: 20. 4. 2023 9:53