20.06.2022-pondelok

Základná organizácia SZTP a Jednota dôchodcov oznamujú, že odchod autobusu na výlet do BA a na Devín bude zajtra o 07.10 hod.Stráže Jednota, Domov dôchodcov a o 07.30 hod. z námestia.

Jednota dôchodcov Šaštín-Stráže pozýva všetkých členov zajtra o 9.30 hod. na gazárku na Petang.čít.ďalej..

Príďte si zahrať, prípadne povzbudiť hrajúcich členov. Súťažiť budú i susedné Jednoty dôchodcov Čáry, Smolinské, Borský Mikuláš. Víťaz postupuje na okresné športové hry.

Mesto Šaštín-Stráže, Komisia pre kultúru a RO Gazárka Vás srdečne pozývajú na slávnostné otvorenie Leta , ktoré sa uskutoční v nedeľu 26.júna 2022 od 14.00 hod. v amfiteátri Gazárka. V programe vystúpia skupina Echo band, deti z MŠ Šaštín-Stráže, baletky z CVČ Beťárik, žiaci zo ZŠ Šaštín-Stráže, tanečníci z Latino Scool, tanečník Michal Uhrínek s partnerkou, kubánsky spevák a showman Eusebio a súbor Senior. Program bude sprevádzať muzikálová herečka a speváčka Miroslava Belancová. Pripravené budú kolotoče, predajné stánky a občerstvenie.

Mesto Šaštín-Stráže oznamuje občanom, že sú pristavené 240L nádoby na biologicky rozložiteľný kuchynský odpad. Nádoby sú rozmiestnené pri všetkých stojiskách pri kontajneroch na sklo. Patria sem:kvety,lisy a odrezky rastlín, znehodnotené potraviny a potraviny po uplynutí záručnej lehoty-bez obalov, tepelne neupravené zvyšky jedál, zvyšky a šupky z ovocia a zeleniny, vrecúška od čaju, usadeniny z kávy a filtre z kávovarov, škrupiny z vajíčok, chlieb, pečivo, zvyšky varených jedál rastlinného i živočíšneho pôvodu(bez tekutých zložiek). Nepatria sem: obaly z potravín-žiadne plasty, tégliky, fólie, igelitky,sklo jednorazové obaly z jedla, tekuté zvyšky jedál - mlieko,jogurty,polievky,omáčky, použité jedlé oleje a tuky, cigaretové okorky, použité vlhčené obrúsky, uhynuté zvieratá a exkrementy domácich miláčikov, vytriedené odpady zbierané samostatne- papier,plast,sklo,kov a biologicky rozložiteľný odpad zo záhrad. Zber odpadu bude zabezpečovaný 1x za týždeň vždy v piatok.

Dátum vloženia: 20. 6. 2022 9:11
Dátum poslednej aktualizácie: 21. 6. 2022 8:31