Mesto osadilo odpadkové koše na psie exkrementy

Vytvárame podmienky na zvýšenie čistoty nášho mesta.

Minulý mesiac sme upozornili majiteľov psov na povinnosť v prípade, že pes znečistí verejné priestranstvo výkalmi, bezprostredne tieto výkaly  odstrániť. V meste narastal problém so znečistením verejných priestranstiev psími exkrementami.  Z uvedeného dôvodu sme sa rozhodli, že  osadíme odpadkové koše určené na tento druh odpadu.. Súčasťou týchto odpadkových košov sú aj schránky na sáčky. Doteraz boli osadené štyri koše na Námestí slobody, dva priamo na námestí, jedno v bočnej ulici pri bazilikone a jedno pri tržnici. Najbližšie dni budú koše na psie exkrementy osadené aj v časti mesta Stráže.

Občan môže takýto odpad odložiť aj do každého smetného koša  na území mesta, ktorý je určený na bežný komunálny odpad.

Opakovane zdôrazňujeme, že odstraňovať psie výkaly je okrem estetického hľadiska nutné aj z hľadiska hygienického. Zabránime tak prenosu infekčných ochorení na ľudí a nákaze medzi samotnými psami.

Dátum vloženia: 3. 3. 2020 15:03
Dátum poslednej aktualizácie: 17. 3. 2020 9:15