Pomoc občanom v karanténe a seniorom nad 65 rokov v Šaštíne-Strážach

Opatrenie mesta na pomoc počas pandémie

Mesto Šaštín-Stráže  oznamuje občanom mesta, ktorí musia byť v domácej izolácii ( v karanténe) pre potvrdené ochorenie COVID, ako aj občanom starším ako 65 rokov,  že sme pripravení pomáhať s nákupmi základných potravín a hygienických potrieb. Našu pomoc prioritne ponúkame osamelým seniorom 65+ a občanom v karanténe, ktorí sa nemajú na koho obrátiť.

Dotknuté osoby môžu svoje požiadavky nahlásiť vždy deň vopred v čase od 14.00h -17.00h  na nasledovnom telefónnom čísle :

Mesto Šaštín-Stráže:          0902 348 909

1)     Pri nahlasovaní požiadaviek prosím oznámte meno, priezvisko, telefónne číslo a adresu na ktorej sa zdržiavate
2)     Zamestnanec mesta alebo dobrovoľník si u vás vyzdvihne nákupnú tašku, vopred pripravený  zoznam základných potravín, ktoré potrebujete kúpiť a peniaze, ktoré prosíme vložiť do nezalepenej  obálky.
3)     Kvôli dodržaniu hygienických požiadaviek je vhodné objednávať najmä balené potraviny
4)     V prípade, že ste v karanténe, upozornite na to zamestnanca mesta alebo dobrovoľníka!
5)     Nákupy bude distribuovať zamestnanec mesta alebo dobrovoľník. V záujme vašej ochrany, ale aj ochrany našich spolupracovníkov, žiadame občanov, aby bezpodmienečne
používali ochranné rúška pri kontakte s donáškovým pracovníkom.

Samozrejme dovoz objednaného tovaru je zadarmo. Službu mesto spúšťa od dnes, 10.3.2021. Objednávky prijímame na vyššie uvedenom telefónnom čísle  od 14:00h do 17:00h.

Zároveň prosíme občanov, aby v tejto ťažkej situácii, ktorá prevláda v dôsledku pandémie koronavírusu vychádzali v ústrety svojim starším osamelo žijúcim susedom a  pomohli tak zvládnuť dočasné ťažkosti prostredníctvom pomoci pri nákupe potravín, vyzdvihnutím liekov v lekárni a podobne.

Spolu to zvládneme! Vopred ďakujeme za prejavenú spolupatričnosť.

Dátum vloženia: 10. 3. 2021 10:58
Dátum poslednej aktualizácie: 10. 3. 2021 10:59