Skríningové testovanie obyvateľov na prítomnosť ochorenia COVID-19 v meste Šaštín-Stráže

OM1 Stráže–určené miesto na testovanie štadión TJ SPARTAK Stráže.
OM2 Šaštín–určené miesto testovania KD Šaštín – Štúrova ulica.
OM3 Šaštín–určené miesto na testovanie školský dvor ZŠ 1.-9. Štúrova ulica.

Mesto Šaštín-Stráže začalo s prípravami Vládou SR avizovaného druhého kola skríningového testovania obyvateľov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Mesto bude realizovať testovanie obyvateľov antigénovými testami cez víkend v dňoch 30. a 31. januára 2021. Záujemcovia budú môcť využiť rezervačný systém, ktorý zabezpečil pre mestá a obce bezplatne ZMOS

Samospráva predpokladá, že počas víkendu bude o testovanie zvýšený záujem. Podľa vyjadrení členov vlády bude totiž negatívny výsledok testu po celoplošnom skríningu podmienkou cesty do práce, ktorá nemôže byť vykonávaná z domu. Rovnako bude podmienka negatívneho testu platiť aj pre pobyt v prírode, nebude sa však týkať mládeže do 15 rokov a seniorov nad 65 rokov.

Pre všetkých záujemcov budú počas víkendu v meste Šaštín-Stráže k dispozícii mestom zriadené odberné miesta (OM), ktorých fungovanie schválil Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Trnave.
OM1 Stráže – určené miesto na testovanie štadión TJ SPARTAK Stráže.
OM2 Šaštín – určené miesto testovania KD Šaštín – Štúrova ulica.
OM3 Šaštín – určené miesto na testovanie školský dvor ZŠ 1.-9. Štúrova ulica.

Testovacie časy na OM:

SOBOTA :   od  8:00h do 12:00h
                    od  12:45h do 17:30h
                    od  18:15 h do 19:45h

NEDEĽA :   od  8:00h do 12:00h
                    od  12:45h do 17:45h

Všetkých obyvateľov žiadame, aby sledovali oficiálne webové sídlo mesta  www.mestosastinstraze.sk,  kde v najbližšom čase spustíme rezervačný systém pre OM1Stráže - TJ SPARTAK Stráže a OM2 Šaštín - KD Šaštín Štúrova, prostredníctvom ktorého sa budú môcť obyvatelia nahlasovať na konkrétny deň – sobotu alebo nedeľu, miesto a čas.
OM3 Šaštín – ZŠ Štúrova bude fungovať bez nutnej rezervácie ako pri predchádzajúcich celoplošných testovaniach.

Pripravujeme aj web aplikáciu „Odberné miesta“, kde občania budú môcť  sledovať orientačný počet ľudí v rade, a  to predovšetkým na OM3 Šaštín – ZŠ Štúrova.

Zároveň žiadame obyvateľov, aby boli zhovievaví a prípadné nedostatky a výpadky systému tolerovali. Vedenie mesta a zamestnanci robia maximum  pre to,  aby testovanie v našom meste prebehlo čo najplynulejšie.

Mgr. Jaroslav Suchánek
primátor mesta