60. výročie spojenia mesta

1.7.1960 spojenie obcí Šaštín a Stráže nad Myjavou v jednu krásnu obec Šaštínske Stráže, neskôr bol názov skrátený na Šaštín - Stráže

Prvého júla uplynie 60 rokov od významnej udalosti a to zlúčenia dvoch obcí Šaštín a Stráže nad Myjavou. Spoločný názov naša obec užívala  Šaštínske Stráže, no neskôr roku 1971 bol názov skrátený použitím spojovníka. Na počesť tejto udalosti sme umiestnili v každej mestskej časti kvetinové, nami vyrobené vláčiky, ktoré symbolizujú spoločný cieľ. Kvietky nám podarovali milé dámy z klubu ZŤP, za čo im ďakujeme. Na oznamovacej tabuly pred MsÚ sme umiestnili pamätné fotografie, ktoré sú k dispozícii verejnosti.

Prvým starostom bol Štefan Vach  (1960 – 1967) , ktorý mal neľahkú úlohu a to spojiť dve v jedno. A tak plynul čas, ľudia si zvykali na „nové“ ,  naučili sa  spoločne nažívať, no rivalita napr. futbalové derby, tu je do dnes . Na šťastie v kľudnejšom tempe a tak povediac zdravo, lebo keď sa objaví rival z inej obce tak fandenie naším klubom nás spája. Najkrajšie na tom je, že ľudia držia po kope, máme kamarátov, priateľov, manželov, rodičov či starých rodičov na jednej či druhej strane mostu a vďaka tomu nám v žilách prúdi zmiešaná krv. Celá naša história je ukrytá v krásnej knihe – monografii, ktorú si môžete zakúpiť na mestskom úrade.

Úlohou nás všetkých je nie rozdeľovať ale spájať sa pre dobro nášho mesta. Významnou symbolikou je most, na ktorý sme umiestnili pamätný názov 60 rokov spolu. Dúfam, verím že nie je to len o písmenách ale o tom čo prežívame vo vnútri, v každom z nás a každý deň.

Dátum vloženia: 11. 6. 2020 12:37
Dátum poslednej aktualizácie: 11. 6. 2020 14:50