Nenápadné žieňa s veľkým srdcom

„Aby sme mohli ohodnotiť čnosti človeka, netreba sa naň pozerať pri veľkých udalostiach, ale pri každodennom živote.“ - Blaise Pascal

V dnešnej uponáhľanej dobe človek nemá  čas sa ani zastaviť a obzrieť sa okolo seba, aby vnímal síce navonok  maličkosti, ktoré nás obklopujú, ale ktoré robia ľudia s veľkým srdcom.  Za každou dobrou vecou stoja dobrí ľudia. Jednou z nich je pani Vierka Macháčková, nenápadné žieňa, opierajúca sa o mohutnú palicu a sprevádzaná malým psíkom. Pani Vierka je neodmysliteľnou súčasťou nášho mesta už osemdesiatosem rokov. Na chvíľu sa „zastavme“ a vnímajme, čo pre nás táto pani robí. Môžeme ju vidieť upratovať napr. pred sochou  Sv. Jána, či pri Basilicone alebo pred obytným domom  na Slnečnej, na námestí i na cintoríne. Robí nám ľuďom službu a mnohokrát to berieme ako samozrejmosť... Ona je príkladom slušnosti, ochoty a má skutočne srdce dobrovoľníčky, ktorá veci robí s láskou a nič za to neočakáva.

A keď sa naozaj na chvíľu zastavíme, uvedomíme si, že v našom meste je čím ďalej, tým viac ľudí, ktorí nezištne pomáhajú a to je aj výzva pre naše deti do budúcnosti.

V mene pána primátora, zamestnanci mestského úradu pani Vierku navštívili a odovzdali jej ďakovný balíček za jej nezištnú prácu, ktorú robí pre nás všetkých.

Pani Vierka, zo srdca ďakujeme!

Dátum vloženia: 21. 1. 2022 10:46
Dátum poslednej aktualizácie: 21. 1. 2022 10:50