Šaštín-Stráže - Zjednodušená verzia stránok

Rozhlas - 14.03.2024 - Štvrtok

Doktor Miča oznamuje občanom, že v sobotu 16.marca, sa budú v našej obci očkovať psy a mačky proti besnote. Očkovanie bude prebiehať od 09:00 hod do 10:30 hod v časti mesta Stráže, pred starou hasičskou zbrojnicou. Cena vakcinácie proti besnote je za jedno zviera 15,-€. Čítaj ďalej ...

Upozorňujeme občanov, aby si zo sebou nezabudli priniesť očkovacie preukazy. Ďalej oznamujeme občanom, že si môžu zakúpiť u veterinárnych pracovníkov pre svojich miláčikov tablety proti blchám, kliešťom a hlístom. Občania si môžu dať svojich miláčikov zaočkovať počas celého roka na veterinárnej ambulancii v Šaštíne, ul. Novoveská 922.

Občianske združenie  Zdravá žena, v spolupráci s MsÚ Šaštín – Stráže Vás pozýva na interaktívny seminár na tému „Možnosti v prevencii rakoviny prsníka“, ktorý vedie Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD. a PhDr. Erika Zámečníková z Bratislavy. Seminár sa uskutoční v piatok 15.marca 2024 o 16:00 hod v priestoroch zasadačky MsÚ. Účasť na seminári je bezplatná.

Kominársky majster Peter Metelička oznamuje, že v nasledujúcich dňoch bude spolu s kominármi s platným osvedčením kominára, vykonávať každoročné, zo zákona o požiarnej ochrane povinné, čistenie komínov, dymovodov, pripojenia vykurovacích spotrebičov a merania možného úniku smrtelného oxidu uhoľnatého. O kontrole bude vystavený doklad pre účely prípadnej kontroly, alebo pre poisťovňu Chráňte si preventívne majetok a životy, pokiaľ nie je neskoro. Kominár Vám tiež prinesie šťastie do domu. Kontroly budú vykonávané postupne po uliciach, alebo môžete volať kominárovi na tel.č. 0904 162 554, alebo 0904 162 555.

Jednota dôchodcov Slovenska, ZO Šaštín-Stráže pozýva svojich členov na výročnú členskú schôdzu, ktorá sa bude konať v nedeľu 17.3.2024 o 15:00 hodine v kultúrnom dome v Šaštíne. Jednota dôchodcov sa teší na Vašu účasť.

Farská charita Šaštín-Stráže organizuje zbierku pri príležitosti 1. etapy kalvárie v časti mesta Šaštín. Prispieť do zbierky môžete aj zakúpením veľkonočného barančeka v nedeľu 17.03.2024 po všetkých sv. omšiach alebo osobne u dobrovoľníkov farskej charity. Celý výťažok bude použitý na nové oplotenie tejto pamiatky. V minulosti sa už vďaka príspevkom z veľkonočných baránkov podarilo  spolupodieľať na obnove kalvárie v Strážach. Vopred ďakujeme za podporu.

Dátum vloženia: 14. 3. 2024 15:09
Dátum poslednej aktualizácie: 14. 3. 2024 15:12