Šaštín-Stráže - Zjednodušená verzia stránok

Oznamy - Projekt : „Malé zlepšenia eGov služieb mesta Šaśtín - Stráže“

Mesto Šaštín - Stráže sprístupňuje na verejné pripomienkovanie štúdiu uskutočniteľnosti projektu: "Malé zlepšenia eGov služieb mesta Šaštín - Stráže" , aby sa k tomuto dokumentu mohli vyjadriť všetky stavovské organizácie i ostatné subjekty, ktoré sa venujú informatizácii a digitalizácii systémov verejnej správy.

Mesto Šaštín - Stráže prevádzkuje informačné systémy na zabezpečenie výkonu svojich kompetencií. Predkladaný projektový zámer prináša riešenie rozvoja existujúcej funkcionality. Mesto prevádzkuje informačné agendové systémy a elektronickú registratúru.

V súčasnosti vznikla potreba tieto systémy vzájomne integrovať vo väčšom rozsahu. Dôvodom sú požiadavky vyplývajúce z legislatívy zameranej na zníženie byrokratickej záťaže občanov a rozvoj funkčných požiadaviek eGovernmentu na Slovensku. Funkčné požiadavky smerujú ku skvalitneniu elektronických služieb mesta, ktoré mesto poskytuje. Minimalizovanie povinného kontaktu občanov a podnikateľov smerom k mestu. Projekt Malé zlepšenia eGov služieb mesta Šaštín - Stráže zavedie princíp proaktivity do vybraných elektronických služieb,  princíp „jeden krát a dosť“ a rozšíri a vybuduje nové integrácie na centrálne referenčné registre štátu ako zdroj dôveryhodných údajov.

Projekt malé „Malé zlepšenia eGov služieb mesta Šaśtín - Stráže“ bude koncipovať a realizovať mesto ako gestor projektu v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014-2020 a výzvy č. OPII-2019/7/5-DOP.

Typ projektu je v zmysle výzvy „Malé zlepšenia eGov služieb“.

Projekt je príslušný k špecifickým cieľom v rámci kódu intervencie 78 - Služby a aplikácie elektronickej verejnej správy:

7.3 Zvýšenie kvality, štandardu a dostupnosti eGovernment služieb pre podnikateľov,

7.4 Zvýšenie kvality, štandardu a dostupnosti eGovernment služieb pre občanov.

Pripomienky k štúdii uskutočniteľnosti  je možné zaslať v dole uvedenom formulári na e-mailovú adresu: sekretariat@mestosastinstraze.sk do 10.10.2019, 16,00 hod.

Štúdia uskutočniteľnosti je k dispozícii na linku: https://metais.vicepremier.gov.sk/studia/detail/a05fa5ec-702a-4847-b461-eba64c37c41b?tab=documents

Dátum vloženia: 1. 10. 2019 10:39
Dátum poslednej aktualizácie: 17. 3. 2020 9:15