Informácie k celoplošnému testovaniu na covid-19 v meste Šaštín-Stráže

Obvod č. 1 Stráže – určené miesto na testovanie štadión TJ SPARTAK Stráže.
Obvod č. 2 a č. 3 Šaštín – určené miesto testovania KD Šaštín – Štúrova ulica.

V piatok 23.10.2020 a v pondelok 26.10.2020 sme spolu s príslušníkom OS SR prechádzali miesta na možné testovanie.

Testovacie miesta sú určené obdobne ako pri voľbách s tým rozdielom, že sa nebudú konať na Mestskom úrade a ani na ZŠ v Strážach.

Obvod č. 1 Stráže – určené miesto na testovanie štadión TJ SPARTAK Stráže.

Vstup bude zo zadnej strany (od potoka Kopánka) od parkoviska. Testovanie bude prebiehať v stanoch na to určených, na tréningovej ploche za ihriskom.

Pri vstupe do stanov Vás bude navigovať príslušník Polície. Po vstupe bude stanovisko administratívy, následne odberné miesto a posledný je čakací priestor na výsledky.

Pri východe budete navigovaní na chodník ku „striedačkám“ a smerom k ulici Záhorácka.

Pôvodne bol v pláne KD Stráže. Príslušník ozbrojených síl SR tento priestor prezrel a po obhliadke a telefonátoch na ústredie NEDOSTAL povolenie pre toto odberové miesto. Dôvodom neudelenia povolenia je: Spoločná brána pre vchod a pre východ. !! To je neprípustné a nadriadení mu nepovolili tento priestor určiť ako odberné miesto v Strážach.

Obvod č. 2 a č. 3 Šaštín – určené miesto testovania KD Šaštín – Štúrova ulica.

Prvý vstup bude hlavnými dverami a druhý vstup bočnými dverami od parkoviska (vchod pri pódiu). Testovanie bude prebiehať v chodbe a v sále KD.

Pri vstupoch do KD, vás budú navigovať príslušníci Polície. Po vstupe bude stanovisko administratívy, následne odberné miesto a posledný je čakací priestor na výsledky.

Východ bude strednými dverami (kde sa nachádza bar v sále).

Každý deň pri testovaní bude prebiehať dezinfekcia priestorov:
Interiér v 3 hodinových intervaloch
Exteriér v 4 hodinových intervaloch

Testovanie bude prebiehať 31.10. – 1.11.2020 a nasledujúci víkend 7.11. – 8.11.2020  v nasledujúcich časoch:

08.00-12.00

12.00-13.00

Prestávka na obed

13.00-17.00

17.00-17.30

Prestávka na večeru

17.30-22.00

Vykonávanie odberov na odbernom mieste

Všetky nové pokyny ohľadne testovania budú občanom oznámené na webovej stránke mesta a mestským rozhlasom.

Testovanie je prioritne určené pre obyvateľstvo od 10 rokov do 65 rokov. Testov sa môžu zúčastniť aj starší obyvatelia ako 65 rokov, ale neodporúča sa im to.

- maloletí musia mať u seba preukaz poistenca
- dospelí sa preukazujú OP

Dátum vloženia: 26. 10. 2020 14:50