Poďakovanie Synagóge Šaštín-Stráže Galerye Shul o.z.

Výroba ďalších rúšok pokračuje

Na sociálnych sieťach boli zverejnené ohlasy aj pozitívne, ale negatívne kvôli distribúcii jedného rúška do každej domácností mesta. Vopred som informoval o tomto mojom zámere a aj som ho zdôvodnil nedostatkom materiálu na výrobu rúšok. Snažil som sa zabezpečiť najprv Zariadenie pre seniorov , Zväz telesne postihnutých seniorov a následne nám zostalo toľko rúšok, aby sme  vedeli poskytnúť aspoň 1 rúško do domácnosti. Pomoc v tejto tažkej situácii s nedostatkom materiálu na výrobu rúšok mestu poskytlo občianske združenie Synagóga Šaštín-Stráže Galerye Shul, za čo sa chcem verejne poďakovať jeho zástupcom, Pavlovi Kormanovi a Jozefovi Sušilovi, ktorí mi osobne priniesli chýbajúci materiál. Zároveň ako štatutár mesta chcem poďakovať občianskemu združeniu za dobrovoľnícku činnosť, ktorú vykonávajú pre našich seniorov formou zabezpečenia nákupu potravín.

Máme ochotných ľudí, ktorí rúška šijú, ale čím viac takýchto ľudí sa nájde, tým skôr sa rúška dostanú do domácností.

Zároveň by som chcel osloviť krajčírky ( -ov), ktoré by boli ochotné sa zapojiť do šitia rúšok, aby sa prihlásili na telefónnom čísle  +421 944 114 881.

Mgr. Jaroslav Suchánek
                                                                                                  primátor mesta