1. Ročník súťaže vo varení gulášu

Deň plný zábavy a súťaž majstrov vo varení gulášu sa uskutočnil 17.9.2022

Dňa 17. septembra 2022 Mesto Šaštín-Stráže zorganizovalo súťaž vo varení gulášu. Zúčastnilo sa 13 družstiev nie len z nášho mesta, ale aj z okolitých obcí.

Celé podujatie bolo sprevádzané „domácou“ živou hudbou. Vystúpili skupiny MD Band, Seniori a Kastelán. Deti a dospelí si čakanie na vyhodnotenie spestrili jazdou na koňoch, ktoré zabezpečila pani Anna Vajčiová. Veľmi žiadaným sprievodným programom bola aj adrenalínová jazda na rodeo býkovi v štýle western, v rámci ktorého sme vyhlásili aj mini súťaž. Cieľom bolo udržať sa na býkovi čo najdlhší čas. Vyhral ten odvážlivec, ktorý sa  udržal najdlhšie.

Súťaž vo varení gulášu vyhodnocovala porota v zložení:

Jozef Polák -  dlhoročný hlavný organizátor súťaže vo varení gulášu v obci Čáry

Michaela Suchánková –novomanželka pána primátora

Vladimír Polák – odborník na varenie gulášu

Zlatica Suchánková – „koštovačka“

Elenka Ovečková – „koštovačka“

Vladimír Fiala – predseda poľovného združenia v našom meste

Súťaž sa niesla v „bojovej atmosfére“, každý sa snažil uvariť guláš hodný 1. miesta. Ako sa pri vyhlasovaní výsledkov vyjadril pán Jozef Polák, všetky guláše boli chuťovo na vysokej úrovni. V trochu chladnejšom počasí, každému účastníkovi i návštevníkovi dobre padla svadobná štamprlička od pána primátora,  či chlebík s masťou a cibuľou.

Výsledky súťaže boli vyhlásené o 15. hodine. Víťazmi prvého ročníka sa stali „Polínkovci“ zo Závodov a odniesli si so sebou putovný pohár. Druhé miesto obsadil tím Jurgemik, v zložení René Bunger, Michal Danihel a Juraj Suchý. Tretiu priečku vybojoval „Veterán“ – pán Jaro Chromík.

Štvrté miesto patrilo „Kováčom“, v zastúpení Radoslav Sloboda, Filip Šabrňák,  Jakub Hajdu, Milan Pilipovič.

Ceny víťazom odovzdal pán primátor, Jaroslav Suchánek, víťazom pogratuloval a poďakoval všetkým zúčastneným. Potom nasledovala zábava až do konca podujatia.

Zúčastnené tímy

Guláš 17.9.2022.pdf