Chovu holubov sa venuje od 7 rokov – Peter Hrozen

Chov holubov si vyžaduje veľa času, financií a rôznych špecifických činností, ale napriek tomu je to pre mnohých láska na celý život.

Chov holubov si vyžaduje veľa času, financií a rôznych špecifických činností, ale napriek tomu je to pre mnohých láska na celý život. Do tejto skupiny nadšencov patrí aj Peter Hrozen, ktorý sa k tejto záľube dostal cez svojho otca od svojich 7 rokov.
Chov má založený na holuboch Chytil Schellens – Herbots. V poslednej dobe do chovu importoval línie Leo Heremans a Dirk van den Bulck, ktoré tvoria 80 % jeho chovu. Podľa majiteľa to sú najrýchlejšie holuby tejto doby, ktoré majú skvelé orientačné vlastnosti. Letí s nimi špicu od 100 km do 600 km.
Ako Peter Hrozen hovorí, mal šťastie od boha, že vytvoril pár King x Lady (zlatý pár), z ktorej synovia, dcéry a vnuci, spolu 40 eso holubov sa od roku 2018 do roku 2023 umiestnili v prvej 10-ke eso holubov OZ Senica všetkých kategórií a získali 15 krát prvú cenu. Ďalšími úspechmi boli:
-    syn zlatého páru SK-23-0999-5047-H „Olympic Model“ -
na 38. olympiáde poštových holubov – Maastrich 2024 získal Peter Hrozen v konkurencii poštových holubov z celého sveta zlatú medailu, bola to jediná zlatá medaila pre Slovenskú republiku v kategórii standard mladý holub a putovala do nášho mesta! Gratulujeme!!!
-    syn zlatého páru SK-21-0201-3110-H „Olympic Rival“ sa stal tretím národným esom v kategórii šport H Slovenskej republiky a 15. esom sveta, tiež na olympiáde v Maastrichte
-    vnuk zlatého páru sa stal 5. esom Algarve Golden Race 2020
-    vnuk zlatého páru sa stal 5. esom Talent Quatro Českej republiky 2022
-    holub Olympionik „4055“+ bol 1. eso Slovenskej republiky Šport-H a 10. holub sveta na Olympiáde v Rumunsku 2022
-    súrodenci Olympionika „4055“-H  získali 6x prvú cenu
-    prvý „Olympionik 1801“14-55-1801-H bol 3. eso Slovenskej Republiky Šport H a 11. eso sveta. Tento olympionik pochádza z kombinácie Olympic Hope x 298“.
Chov holubov je náročný, ale krásny. Za všetky úspechy vďačím mojim učiteľom, ktorí mi veľmi pomáhali, môjmu synovi Petrovi, ktorý mi popri starostlivosti o svoju rodinku veľakrát pomáha, celej rodine a v neposlednom rade manželke, ktorá toleruje tohto môjho náročného koníčka. Celá rodina mi fandí a nie je nedele kedy by sa nespýtali  „Ako to letelo?“ Váži si to a úprimne im za to ďakuje.
O holuboch by vedel Peter Hrozen rozprávať dlhé hodiny. Verí, že každý z holubiarov má tie najvyššie ambície. Ako on hovorí, netreba sa vzdávať ale stále tvrdo pracovať a verte, že holuby vám to vrátia.
Je to aj jeho životný príbeh, holubom sa venuje celým svojim srdcom a výsledky sa dostavili a holuby mu jeho lásku a starostlivosť vracajú mnohými víťazstvami.
Blahoželáme a tešíme sa spolu s vami z úspechov, ktoré ste dosiahli. Veríme, že určite neboli posledné...

Silvia Suchá

Dátum vloženia: 23. 4. 2024 8:03