JDS Stretnúť priateľov je dar 2018

Verte mi je to tak, viem o čom píšem, bol to deň 23.máj 2018, kedy sme my z JDS Šastin-Stráže mali stretnutie s našimi milými priateľmi z družobnej organizácie JDS Miloslavov.

Všeličo sa v živote mení, ale naše priateľstvo trvá. Tak sme sa my vybrali na návštevu do Miloslavova, ale predtým sme sa zastavili pozrieť si hrad Červený Kameň. Krása hradu sa nedá ani slovami opísat, ale naša radosť bola o to väčšia, pretože sme medzi sebou mali milého hosťa a to primátora nášho mesta Mgr. Jaroslava Suchánka. Po prehliadke hradu sme si s piesňou na perách a za sprievodu harmoniky pána Juraja Poláka aj zatancovali pred nástupom do autobusu. V Miloslavove nás už vítal predseda JDS pan Milan Krajčír, starosta Milan Baďanský a ihneď nás pozvali na obed. Musím pochváliť bol vynikajúci, potom naša cesta viedla do kostolíka, ktorý práve oslávil 20 rokov od vysviacky. Históriu nám priblížila pani bývalá kostolníčka a historička obce. Po vzájomnom privítaní v kultúrnom dome, sme sa niektorí presunuli pozrieť výstavu v Remeselnom dome. Spevácky súbor Radosť z JDS Miloslavov nám vyčaril kytičku krásnych ľudových piesní. Nedal sa veľmi núkať i náš súbor Senior – aj keď veľmi oklieštení s entuziazmom sebe vlastným pustil sa do spevu v sprievode dvoch harmoník. Spieval celý kultúrny dom. Spev, radosť zo spoločného stretnutia nemala konca. Domov sme sa vracali šťastní s myšlienkou, že to nebolo posledný krát. Takéto stretnutia majú obrovský význam. Obohatili sme sa o množstvo krásnych chvíľ. Boli ste užasní priatelia. Už dnes sa tešíme, kedy Vás opäť my privítame.

Ďakujeme Vám s úctou – priatelia naši.

Mária Vizváryová, predseda JDS ZO Šastín-Stráže

Dátum vloženia: 6. 6. 2018 0:00