Poďakovanie zástupcom DHZ zo 41 obcí

Dňa 24. septembra sa v Kultúrnom dome v Šaštíne zišli zástupcovia dobrovoľných hasičských zborov zo 41 obcí.

Stretnutie otvorila predsedníčka KV DPO Trnava Marta Hurbanisová.                                            Primátor mesta Šaštín-Stráže Mgr. Jaroslav Suchánek poďakoval dobrovoľným hasičom za všestrannú pomoc pri návšteve svätého otca Františka. Pri tejto príležitosti im jednotlivo odovzdal pamätný ďakovný list a kríž, ktorý  osobne na tento účel posvätil svätý otec František. Celkovo sa pri zabezpečovaní návštevy zúčastnilo viac ako 350 dobrovoľných hasičov.    Primátor mesta vo svojom príhovore zdôraznil, že práve dobrovoľní hasiči boli jednou zo zložiek, ktorá poskytla rýchlu pomoc nášmu mestu pri zabezpečení tejto vzácnej návštevy.  Bez ohľadu na dennú či nočnú hodinu opustili svoje rodiny a pohodlie svojich domovov, aby  bez nároku na finančnú odmenu poskytli pomoc nášmu mestu a konštatoval, že úlohy na DHZ kladené pri tejto akcii zvládli výborne. Svojim konaním   do bodky naplnili  krásne heslo, ktoré majú na mnohých  nádherných zástavách „Bohu na slávu, blížnemu  na pomoc“.K poďakovaniu sa pripojil i Peter Bízek, ktorý bol hlavným koordinátorom a hlavným článkom medzi mestom a DHZ. Pozdraviť a poďakovať dobrovoľným hasičom prišiel i páter Michal Nižnánsky, ktorí ich nazval skutočnými hrdinami a na záver príhovoru ich požehnal.                                                                   Na záver primátor z  úprimného srdca ešte raz poďakoval za výborne vykonanú prácu. Za preukázanú  spolupatričnosť a empatiu.  Poprial im najmä pevné zdravie, šťastie a veľa úspechov pri ich  práci.

Dátum vloženia: 27. 9. 2021 13:33
Dátum poslednej aktualizácie: 27. 9. 2021 13:44