„Robme každý deň dňom Zeme!“

Mestský úrad si aktívne pripomenul dňa 22. apríla Deň Zeme

Zamestnanci Mestského úradu v Šaštíne-Strážach sa pri príležitosti Dňa Zeme zapojili do upratovania mesta. Referát životného prostredia k ekoaktivitám vyzval aj dobrovoľníkov, ktorí takto pomáhajú chrániť životné prostredie v našom meste.

S prácami v okolí mestského úradu začali zamestnanci úradu už vo štvrtok. Do dobrovoľníckej upratovacej akcie nášho mesta  sa zapojili aj naše školy a školské zariadenie – materská škola, základná škola, základná umelecká škola a centrum voľného času „Beťárik“.

Do výzvy sa zapojili aj Základná organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých Šaštín – Stráže, Jednota dôchodcov Slovenska Šaštín-Stráže a jednotlivci z radu občanov.

Materiálne vybavenie na upratovanie zabezpečilo mesto.  Zapojeným dobrovoľníkom a organizáciám sme na požiadanie poskytli ochranné rukavice, vrecia na separovaný zber, informačné letáky na správne separovanie. Trochu nás mrzí, že sme očakávali zapojenie väčšieho množstva jednotlivcov, veríme ale, že účasť bola spôsobená aj vplyvom pandemickej situácie.

Občania môžu vidieť na fotografiách množstvo odpadu, ktorý sa vyzbieral za jeden týždeň z územia mesta v rámci vyhlásených aktivít  pri príležitosti Dňa Zeme“ . Pre informáciu uvádzame, že cena likvidácie jedného naplneného veľkoobjemového kontajnera s dopravou a poplatkami  je cca 400€.

Vedenie Mesta Šaštín-Stráže srdečne ďakuje tím, ktorým záleží na tom v akom prostredí žijú.

Dátum vloženia: 4. 5. 2021 14:38
Dátum poslednej aktualizácie: 4. 5. 2021 14:59