Ak správne triedime, svet je krajší!

Množstvo vytriedeného odpadu sa zvyšuje najmä vďaka obyvateľom, ktorí zodpovedne pristupujú k triedeniu.

•             Snažme sa odpad netvoriť vôbec.

•             Zálohované obaly nepatria do koša, vráťme ich do predajne.

•             Dodržiavajte farebnú abecedu triedenia: sklu patrí zelená, papieru modrá, plastu žltá, kovu červená a nápojovým kartónom oranžová farba. Napovie nám aj označenie na obale

•             Obal označený ochrannou známkou ZELENÝ BOD patrí do triedeného zberu.

•             Trieďme odpad, oplatí sa to. Za vytriedený odpad občan neplatí, jeho zber hradia výrobcovia prostredníctvom OZV ENVI - PAK.

Séria vzdelávacích videí - Čo kam patrí? Sú to krátke a hravé videá, v ktorých rozoberáme problematické druhy odpadov, pri ktorých občania často zaváhajú, do ktorého kontajnera alebo vreca ich vhodiť.  ďalšie časti sa venujeme  blistrom na lieky, kompozitom, kovovým obalom, ktoré nsa nezálohujú, ale aj kazetám a CD nosičom.

Nové časti nájdete TU a stále pripravujeme ďalšie, ktoré budeme postupne zverejňovať.

označiť ENVI - PAK

Dátum vloženia: 11. 5. 2022 9:32