Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti v meste Šaštín-Stráže

Stručný popis projektu

Hlavným cieľom projektu, realizovanom v období od marca 2020 do augusta 2021 na Námestí Slobody č. 849, parc.č. 1135 v meste Šaštín-Stráže, je zvýšenie kvality a efektivity zdravotných a sociálnych služieb, poskytovaných na regionálnej úrovni prostredníctvom modernizácie zdravotníckej infraštruktúry a integrácie primárnej ambulantnej zdravotnej starostlivosti na jednom mieste, spolu s čiastkovými cieľmi ako zlepšenie zdravotného stavu obyvateľov regiónu; zefektívnenie manažmentu pacienta na ambulantnej úrovni; zníženie počtu chronických ochorení obyvateľov spádovej oblasti diagnostikovaných v rannom štádiu; posilnenie významu poskytovateľov primárnej ambulantnej zdravotnej starostlivosti a prístupu k zdravotným službám pre všetkých obyvateľov spádovej oblasti bez ohľadu na ich obmedzenú schopnosť pohybu; včasné identifikovanie hrozieb sociálneho vylúčenia a pomoc v podobe komunitných sociálnych služieb,koncentrovaných v objekte CIZS a zvýšenie energetickej hospodárnosti objektu CIZS.

Služby objektu CIZS sú určené všetkým obyvateľom žijúcim a pôsobiacim v spádovom území Šaštín-Stráže, definovanom Prílohou výzvy - Zoznam spádových oblastí.

Predmetom projektu je realizácia nasledovných aktivít:
- výstavba objektu CIZS,
- obstaranie materiálno technického vybavenia objektu CIZS,
- obstaranie zdravotníckej techniky,
- obstaranie IKT techniky,
- obstaranie rezervačného systému CIZS.

Naplnenie cieľov projektu možno určiť pomocou vopred stanovených cieľových hodnôt merateľných ukazovateľov projektu:

P0228 Počet nových verejných budov: 1
P0519 Počet vytvorených centier integrovanej zdravotnej starostlivosti: 1
P0578 Počet zdravotníckych pracovníkov v etablovaných CIZS: 22
P0613 Podlahová plocha nových verejných budov: 606,64 m2
D0128 Počet nástrojov zabezpečujúcich prístupnosť pre osoby so zdravotným postihnutím: 7
D0260 Miera zabezpečenia bezbariérového prístupu osôb so zdravotným postihnutím k výsledkom projektu: 100%

Dátum vloženia: 15. 1. 2020 8:48
Dátum poslednej aktualizácie: 15. 1. 2020 8:55