Mesto uvádza do prevádzky zberné miesto

Od 5.10.2020 mesto začína s reguláciou ukladania odpadov na zberné miesto

Vážení občania,

Mesto Šaštín-Stráže od pondelka, 05.10.2020 spúšťa regulovanú prevádzku zberného miesta, ktoré sa nachádza na ul. Zápotočná ( za železničným priecestím, vjazd do areálu spol. LUKRA).

Určenie a podmienky uskladnenia: Zberné miesto je určené na bezplatné uloženie odpadu z domácností pre občanov s trvalým pobytom v meste Šaštín-Stráže.

Zodpovedná osoba :  Vladimír Fiala, tel. kontakt  : +421 917 239 071

PREVÁDZKOVÉ HODINY ZBERNÉHO MIESTA :

Pondelok: 12:00h – 15:00h

Streda:       12:00h – 15:00h

Piatok :       12:00h – 15:00h

Povinnosti dovozcu odpadu:

• Pri dovoze odpadu na zberné miesto je dovozca povinný prihlásiť sa u pracovníka zberného miesta a riadiť sa jeho pokynmi.
• Dovozca je povinný predložiť službukonajúcemu pracovníkovi občiansky preukaz na zápis do evidencie. V zápise odpadu pre štatistické vyhodnocovanie bude zapísané meno a priezvisko, bydlisko, ŠPZ, druh odpadu. Ďalšie osobné údaje nebudú zaznamenávané.
• Pri dovoze odpadu je do areálu Zberného miesta povolený vjazd len vozidlám s celkovou hmotnosťou do 3,5t.
• V celom areáli Zberného miesta je prísne zakázané fajčiť, manipulovať s otvoreným ohňom a voľne sa pohybovať nepovolaným osobám .

Druh odpadu:
• Drobný stavebný odpad(tehly, betón, obkladačky, dlažba a pod. zbavený papiera, plastov, dreva a pod.) materiálov po drobných úpravách v byte, dome, ktoré nevyžadujú ani stavebné ohlásenie.
• Objemný komunálny odpad, ktorý sa kvôli svojim rozmerom nezmestí do platenej zbernej nádoby
• Sklo väčšieho rozmeru, ktoré sa nezmestí do zbernej nádoby na to určenej ( sklenené tabule, výplne okien a pod.)
• Objemný odpad - len rozobratý drevený nábytok bez sklenej výplne, skrine, postele, sedacie súpravy, okenné rámy bez sklenej výplne a pod. a dosky v maximálnych rozmeroch : dĺžka 2 m, šírka 0,5 m, v množstve do 200 kg/rok na jednu domácnosť.

Obsahom odpadu nemôže byť :
• Nerozobratý nábytok,
• Uhynuté zvieratá
• Nebezpečný odpad ( nádoby po škodlivých surovinách, tekutinách, plynoch a pod., azbest) • Chemické látky, farby, riedidlá a ich obaly
• Plasty
• Pneumatiky
• Elektroodpady

Elektroodpady môžu občania odovzdať v elektro predajniach ( je súčasťou komunálneho odpadu, ktorý vzniká v meste, ale zároveň zaň zodpovedá výrobca elektrozariadení a nie mesto).

Poplatky :

Uloženie drobného stavebného odpadu na zberné miesto je určené na 0,015 €/kg ( 15€/t) v zmysle VZN č. č. 5/2015 o miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady.

Poplatok sa uhrádza vopred zodpovednému zamestnancovi Technických služieb, p. Vladimírovi Fialovi, tel. kontakt  : +421 917 239 071 alebo po dohode s ním.

Ak nie z viny prevádzkovateľa Zberného miesta nebude možné prevziať odpad odporúčame tento odviezť na najbližší zberný dvor.

Dátum vloženia: 30. 9. 2020 16:10
Dátum poslednej aktualizácie: 30. 9. 2020 16:12