Národný projekt TA COVID -19 je ukončený

Národný projekt "Podpora činností zameraných na riešenie nepriaznivých situácií súvisiacich s ochorením v obciach s prítomnosťou marginalizovaných rómskych komunít“ je ukončený 31.1.2022

Mesto Šaštín-Stráže sa v roku 2021 zapojilo do Národného projektu „Podpora činností zameraných na riešenie nepriaznivých situácií súvisiacich s ochorením COVID-19 v obciach s prítomnosťou marginalizovaných rómskych komunít“ s cieľom pomôcť marginalizovaným rómskym komunitám a sociálne slabším obyvateľom počas pandémie. Mali sme dvoch terénnych asistentov, ktorí sa podieľali aj na sprostredkovaní humanitárnej pomoci našim občanom.

Na Slovensku nebolo veľa miest, ktoré by sa zapojili do tohto národného projektu, sme však radi, že mesto Šaštín-Stráže v zozname zapojených nechýbalo.

Pomoc bola sprostredkovaná formou materiálnej, potravinovej, hygienickej, technickej a komunikačnej podpory v prípadoch vyhláseného núdzového stavu z dôvodu výskytu ochorenia COVID-19. Každý deň terénni asistenti vykonávali terénnu prácu a mapovali životné podmienky cieľových skupín. Na základe svojich poznatkov potom zabezpečovali pomoc tam, kde to bolo potrebné.

Každý mesiac distribuovali potravinovú pomoc a drogériové produkty rodinám, ktoré boli na pomoc odkázaní. Taktiež sme zabezpečili distribúciu respirátorov a dezinfekčných prostriedkov do problémových lokalít. Našim terénnym asistentom ďakujeme za spoluprácu.

Dňa 31.1.2022 bol projekt oficiálne ukončený, ale budeme vyvíjať maximálne úsilie, aby mesto získalo ďalšiu potravinovú pomoc a aby sme tak pomohli občanom aspoň trochu zmierniť dopady pandémie.

V ďalšom kroku by sme radi pomohli najmä našim seniorom.

Dátum vloženia: 8. 2. 2022 15:32
Dátum poslednej aktualizácie: 9. 2. 2022 8:45