Opatreniu Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky

Povinnosti pre občanov prichádzajúcich na územie SR z iných, ako bezpečných krajín

Vážení občania,

Prosíme venujte zvýšenú pozornosť Opatreniu Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky pri ohrození verejného zdravia, ktoré sme zverejnili na úradnej tabuli mesta Šaštín-Stráže, aj na webovom sídle mesta.
Predmetné opatrenie vymedzuje zoznam bezpečných krajín,  po príchode z ktorých sa nevyžaduje domáca izolácia či povinnosť predložiť negatívny test na COVID-19.  Bezpečnými krajinami k dnešnému dňu sú : Česká republika, Maďarsko , Rakúsko, Lichtenštajnsko, Nemecko, Slovinsko, Švajčiarsko, Dánsko, Estónsko, Lotyšsko, Litva, Fínsko, Nórsko, Bulharsko, Grécko, Chorvátsko, Malta, Cyprus a Island. Tento zoznam sa bude priebežne aktualizovať.

Pri príchode z ostatných krajín je potrebné, aby sa obyvatelia preukázali negatívnym výsledkom RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva v SR, ktorému je potrebné prihlásiť sa hneď po príchode domov. Následne osoby zotrvajú v domácej izolácii. Príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva v SR zmanažuje, aby tieto osoby najskôr na piaty deň po príchode absolvovali test na ochorenie COVID-19. Ak bude výsledok testu negatívny, domáca izolácia sa skončí.

Opatrenie ÚVZ SR domáca izolácia-zrušenie štátnej karatény

Opatrenie_UVZSR_domaca_izolacia_zrusenie_statnej_karateny_09062020.pdf