OZNAM MESTA PRE MAJITEĽOV PSOV !

Vážení občania,
základným pravidlom, ktoré by mali dodržiavať všetci majitelia psov pri pohybe  so psom na verejných priestranstvách mesta,  je zbieranie psích exkrementov.

V  zmysle  zákona sú majitelia psov povinní v prípade, že pes znečistí verejné priestranstvo výkalmi, bezprostredne tieto výkaly  odstrániť. Aj samotný občan môže takéhoto majiteľa psa upozorniť.

Mesto v najbližšom týždni zabezpečí rozmiestnenie košov  určených výlučne  na vhadzovanie vreciek so psími exkrementami. Občan môže takýto odpad odložiť aj do každého smetného koša  na území mesta, ktorý je určený na bežný komunálny odpad. Mesto zároveň zabezpečí rozmiestnenie sáčkov na psie exkrementy a o miestach ich rozmiestnenia Vás budeme včas informovať.

Odstraňovať psie výkaly je okrem estetického hľadiska nutné aj z hľadiska hygienického. Zabránime tak prenosu infekčných ochorení na ľudí a nákaze medzi samotnými psami.

Dátum vloženia: 4. 2. 2020 14:17
Dátum poslednej aktualizácie: 4. 2. 2020 14:21