Oznam pre chodcov a cyklistov

o povinnosť využívať  reflexné prvky v zmysle zákona č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke

Polícia v zimných  mesiacoch zaznamenala viacero porušení zákona č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke, týkajúcich využívania reflexných prvkov účastníkmi cestnej premávky  /najmä chodcami a cyklistami/.

Z uvedeného dôvodu by sme touto cestou v rámci prevencie chceli osloviť občanov prostredníctvom upozornenia, ktoré by bolo vyhlásené v obecnom rozhlase, prípadne dané do pozornosti prostredníctvom oznamov mesta, obce, alebo postúpením tohto upozornenia na jednotlivé miestne farské úrady.

Cieľom tohto preventívneho upozornenia občanov je skutočnosť, že povinnosť využívať  reflexné prvky ukladá  chodcom aj cyklistom zákon č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke, a samozrejme v neposlednom rade skutočnosť , že reflexné prvky v jednotlivých prípadoch môžu zachrániť ľudský  život.

V tejto súvislosti Vás žiadame o informovanie občanov, aby  pre svoju vlastnú ochranu a bezpečnosť využívali reflexné prvky a oblečenie s reflexnými prvkami, aby sa nestali obeťou dopravnej nehody, nakoľko vo väčšine prípadom dopravná nehoda, kde je účastníkom chodec alebo cyklista končí ich ujmov  na zdraví alebo smrťou.

Dátum vloženia: 7. 2. 2020 14:30
Dátum poslednej aktualizácie: 17. 3. 2020 9:15