Predlžujeme krízový režim fungovania Mestského úradu v Šaštíne-Strážach

Počas mimoriadnej situácie vyhlásenej Vládou SR krízový režim MsÚ pokračuje

Predlžujeme počas mimoriadnej situácie vyhlásenej Vládou SR krízový režim fungovania Mestského úradu v Šaštíne-Strážach

Mesto Šaštín-Stráže od 16.3.2020 a následne na základe  vyhlásenej mimoriadnej situácie vládou Slovenskej republiky pre celé územie Slovenskej republiky v súvislosti so šírením Koronavírusu COVID-19 a na základe prijatých a platných opatrení Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky a Ústredného krízového štábu Slovenskej republiky na predchádzanie vzniku a šírenia prenosného ochorenia a pri ohrození verejného zdravia, týmto  verejnosti oznamuje, že až do odvolania obmedzuje činnosť jednotlivých referátov  Mestského úradu v Šaštíne-Strážach.

V obmedzenom režime  v NEVYHNUTNÝCH PRÍPADOCH počas pracovných dní v čase medzi 7:30h -13:00h kontaktujte číslo 0911 397 730.

Skôr ako sa občania rozhodnú, že potrebujú využiť služby mestského úradu, prosíme, kontaktovať telefonicky službukonajúceho zamestnanca na vyššie uvedenom telefónnom čísle, ktorý  je určený pre prvý kontakt.
Ohľadom otázok týkajúcich sa režimu fungovania mestského úradu kontaktujte prednostku MsÚ, JUDr. Teréziu Lang na čísle 0917  827 543.

Mesto Šaštín-Stráže týmto verejnosti  oznamujeme, že mestský úrad počas trvania mimoriadnej situácie prijal za účelom ochrany zdravia až do odvolania nasledovné opatrenia:

1. Obmedzuje vstup na Mestský úrad Šaštín-Stráže; vstup bude povolený v nevyhnutných prípadoch len do priestorov vestibulu  do centrálneho kontaktného bodu za účelom doručenia podania do podateľne MsÚ  v nižšie uvedených časoch.
  2. Podateľňa bude prijímať podania prioritne prostredníctvom poštovej prepravy. Priamo do podateľne budú môcť občania priniesť podania vždy v pondelok, v stredu a v piatok od 08:00h do 09:00h.
  3. Vstup na Mestský úrad Šaštín-Stráže za podmienok uvedených v predchádzajúcom bode bude zároveň povolený len jednotlivo a s použitím ochranného rúška, alebo iným spôsobom prekrytia tváre šálom, šatkou alebo podobne a s použitím ochranných rukavíc;
  4. Dočasne ruší zasadnutia Mestskej rady,  Mestského zastupiteľstva, ako aj všetkých komisií Mestského zastupiteľstva;
  5. Posúva organizovanie podujatí - uvítaní do života na neurčito;
  6. Pozastavuje realizáciu sobášov;
  7. Povoľuje vybavovanie len pohrebov (pohrebných obradov), pričom mesto zároveň žiada, aby sa týchto pohrebných obradov zúčastnili výhradne najbližší rodinní príslušníci a v súlade s usmernením Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorý nájdete na stránke http://www.uvzsr.sk/
  8. Nariaďuje všetkým  zamestnancom Mestského úradu Šaštín-Stráže, aby striktne dodržiavali tieto opatrenia a aby pri vzájomnom kontakte na pracoviskách a pri kontakte s klientom používali ochranné rúška a ochranné rukavice a tiež striktne dodržiavali hygienické pravidlá;
  9. Šport a športoviská : Prosíme verejnosť a to hlavne rodiny s malými deťmi, aby nenavštevovali detské ihriská, športoviská. Platí zákaz využívania detských ihrísk a športovísk. Ihriská budú v najbližších dňoch opáskované.
  10. Vývoz TKO- v nezmenenom zverejnenom  harmonograme
  11. ŠkolstvoVšetky školy a školské zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Šaštín-Stráže, to znamená základné školy, materské školy, základná umelecká škola a centrum voľného času, sú uzatvorené.
  12. Odporúča všetkým občanom pravidelne sledovať webovú stránku mesta, kde sú zverejňované dôležité informácie ohľadne aktuálnej mimoriadnej situácie a o dianí v meste;
  13. Odporúča občanom, ktorí majú možnosť realizovať registráciu do aplikácie „V OBRAZE“ a všetky dôležité informácie Vám budú doručené ihneď po zverejnení na webstránke mesta. Mesto Šaštín-Stráže  žiada všetkých občanov, aby zbytočne nenavštevovali mestský úrad Šaštín-Stráže a aby v nevyhnutných prípadoch komunikovali s mestom telefonicky na vyššie uvedenom čísle, prioritne však elektronickou poštou.
Dátum vloženia: 20. 3. 2020 17:15
Dátum poslednej aktualizácie: 21. 3. 2020 13:22