Verejná pravidelná autobusová doprava od 10.5.2020

Rozhodnutie župana TTSK

na základe rozhodnutia  župana TTSK  oznamujeme občanom, že s platnosťou od 10.05.2020 (nedeľa) bude verejná pravidelná autobusová doprava prevádzkovaná v prázdninovom režime.

Prechod prímestskej autobusovej dopravy do režimu „pracovný deň, školské prázdniny“ je zavádzaný v súvislosti s predpokladaným postupným uvoľňovaním opatrení na zabránenie šírenia koronavírusu COVID – 19 na celoštátnej úrovni od 06.05.2020 (2. fáza Plánu uvoľňovania opatrení).   Naďalej platí podmienka pre cestujúcu verejnosť a to, že cestujúci v hromadnej doprave musia mať prekrytie tváre, resp. ochranu dýchacích ciest.

Taktiež je potrebné informovať o skutočnostiach,  že je vhodné:

• maximálne uprednostniť bezhotovostné platby, čím bude minimalizovaný kontakt pri hotovostnej platbe,
  • maximálne využívať možnosti e-shopu na  nabíjanie čipovej dopravnej karty,
  • upozorniť cestujúcich, o dostupnosti kreditu, ktorý nie je možné požiť ihneď a je nutné počkať  24 hod. a dopravná karta sa aktivuje prvým priložením  k palubnému počítaču v autobuse
Dátum vloženia: 4. 5. 2020 19:19
Dátum poslednej aktualizácie: 4. 5. 2020 19:36