Záhorácke divadlo so Svatuškárom

Kedy: 11. 9. 2022 18:30 - 20:00

Kde: Kultúrny dom, časť Stráže

Záhorácke divadlo so Svatuškárom

Záhorácke divadlo spolu s Mestom Šaštín-Stráže vás srdečne pozývajú na divadelnú hru Svatuškár. Nevhodné a neprístupné pre maloletých do 18 rokov.

Typ akcie: divadlo (ostatné)

„Tartuffe – Svatuškár je dnes mimoriadne aktuálna celosvetovo, ale špeciálne pre náš región. V hre je obsiahnutá téma pokrytectva, pretvárky, chamtivosti, bezohľadnosti ako zlých ľudských vlastností, ktoré sú dnes mimoriadne aktuálne. Na druhej strane týmto ľudským neduhom dovoľujú vyrásť do obludných rozmerov práve dobré ľudské črty, ako je dôverčivosť, štedrosť, samaritánstvo, poctivosť, ale hlavne viera v dobro. Každý dobrák totiž naivne predpokladá, že aj tí okolo neho sú takí istí dobráci ako on. Bohužiaľ, svet je iný, závisť je mocným motorom, ktorý uvádza do chodu mašinériu pretvárky, úskokov planých sľubov a nakoniec krutej pomsty. Za čo sa nám závistlivci mstia? Na túto tému bolo popísaných isto mnoho odborných kníh. Pre Záhorácke divadlo je však dôležité, že má s podobným charakterom vlastnú skúsenosť. Charakter Tartuffa sa presne hodí na jedného z bývalých členov nášho divadla a inscenovanie tejto hry je naším spôsobom, ako sa s touto nedávnou skúsenosťou vyrovnať. Nechceme sa mstiť, ale cez vlastnú zlú skúsenosť sprostredkovať naše zážitky a pocity divákom a tak ich vystríhať pred podobnými životnými skúsenosťami,“ predstavil v skratke hlavné témy hry Fodor.

Adresa miesta konania

Kultúrny dom, časť Stráže, Šaštín - Stráže