Vzácne a krásne jubileum 100 rokov

Pani Mária Hnátová rod. Šuláková sa narodila 29.4.1919. Je najstaršou občiankou nášho mesta Šaštín-Stráže a dňa 29.4.2019 oslávila významné a vzácne jubileum 100 rokov. Len málo ľudí na svete sa dožije takéhoto krásneho veku. O to viac nás teší, že je to práve naša mamička, babička a prababička Mária Hnátová.

Ani v tomto vysokom veku jej stále nechýba láskavosť, humor a pozitívny pohľad na svet a na ľudí. Ako sama často hovorieva, v živote nie je nič   dôležitejšie, ako zdravie a človek si to uvedomí až vtedy, keď ho stratí. V roku 2017 si zlomila stehenný kŕčok na ľavej nohe, operácia však napriek jej vysokému veku (vtedy mala 98 rokov) dopadla dobre a aj keď chodí len s pomocou G- aparátu, teší sa dobrému zdraviu. Keďže už veľa chodiť nemôže, rada sedáva pri okne na svojom „otáčacom“ kresle a odtiaľ pozoruje prírodu. Medzi jej obľúbené činnosti patrí tiež počúvanie rádia, pri ktorom si občas aj zaspieva. Vo svojich spomienkach sa často vracia do mladosti, ktorú prežila v jej rodisku v Lanžhote. Tiež si rada zažartuje (pošpásuje) so svojimi pravnukmi a zaujíma sa o ich zážitky a koníčky.

Milá naša mamička, prababička, k tvojmu 100-výročiu všetci chceme a prajeme ti, aby si medzi nami ešte hodnú chvíľu pobudla, aby si svojou láskou a dobrým srdcom ešte dlhý čas dokázala tešiť nás všetkých, ktorí ťa máme radi a ktorí ti v tejto slávnostnej chvíli prajeme veľa zdravia, šťastia a lásky.

K blahoželaniu sa pripája Mgr. Jaroslav Suchánek primátor mesta a kolektív zamestnancov Mestského úradu.

Dátum vloženia: 29. 4. 2019 0:00
Dátum poslednej aktualizácie: 8. 7. 2019 15:34