Kronika Borinky

V roku 1971 bol v našom meste založený folklórny súbor Borinka. Počas 15-ich rokov intenzívnej činnosti vychoval množstvo spevákov, tanečníkov i muzikantov nielen z nášho mesta, ale i z okolia.

Desiatky mladých ľudí sa nadchli pre krásu nášho folklórneho dedičstva. Svoj voľný čas venovali ľudovým piesňam a tancom, aby pre nasledujúce generácie uchovali históriu našich predkov. Preslávili sa nielen v širokom okolí, ale i po celom Slovensku. Zúčastnili sa množstva folklórnych prehliadok, vystúpení, súťaží... Zanechali za sebou kus práce, vytvorili kultúrne dejiny nášho mesta. Pre všetkých, ktorí si chcú na toto krásne obdobie zaspomínať, ponúkame kroniku súboru Borinka. Písala ju vedúca súboru pani Ing. Mária Vítovcová, ale aj samotní členovia súboru. Príjemné čítanie a spomínanie!

Machová

Dátum vloženia: 27. 6. 2019 18:38