Cenu TTSK v šiestich kategóriách získalo 30 osobností kraja

Medzi ocenenými sú občania nášho mesta

Župan Jozef Viskupič odovzdal 29. septembra 2020 v Divadle Jána Palárika v Trnave cenu Trnavského samosprávneho kraja tridsiatim osobnostiam, ktoré vynikajúcimi tvorivými činmi a výsledkami prispeli k rozvoju kraja oblasti školstva, kultúry, športu, zdravotníctva, sociálnej starostlivosti a občianskej spoločnosti. Medzi ocenenými nášho mesta boli MUDr. Anna Bajtošová a Elena Ovečková, ktorým na slávnosti osobne zablahoželal primátor mesta Mgr. Jaroslav Suchánek.

MUDr. Anna Bajtošová

Ako detská lekárka sa venovala uzdravovaniu mnohých detí z nášho mesta. Je pracovitá, poctivá a svedomitá detská lekárka, ktorá má rada svojich malých pacientov a oni majú radi ju. Nespočetne veľakrát pomohla rodičom, keď za ňou prišli v čase voľna či už vo večerných hodinách, alebo cez víkend. Nikdy neodmietla pomoc chorým rodičom alebo deťom. Mnohí sú jej za to vďační dodnes.

Elena Ovečková

36 rokov pracovala v miestnej knižnici, zúčastňovala sa mnohých kultúrnych predstavení, ktoré sama uvádzala, alebo ich prednesom sprevádzala. Mnohé sobáše a pohrebné obrady sa ešte i dnes bez nej nezaobídu. Pracovala pre ľudí všetkych vekových kategórií, organizovala besedy o knihách, zaujímavé stretnutia so spisovateľmi, čítanie rozprávok pre deti. Bola šéfredaktorkou mestského občasníka Hlásnik. Ak má niekto záujem, ešte stále je ochotná na akciách recitovať poéziu alebo prózu. Z tej jej celoživotnej lásky má v meste prezývku " Poézia".

Autor : Silvia Suchá

Dátum vloženia: 5. 10. 2020 7:49