Deň detí 1. júna 2023

Deň detí spojený so slávnostným otváraním jazier na Gazárke

Dňa 1. júna oslavovali všetky deti svoj sviatok - aj tie z nášho mesta.

Deti zo Základnej školy, Materskej školy a Špeciálnej základnej školy oslávili svoj sviatok spojený so slávnosťou otvárania jazier na Gazárke. Všetky deti sa stretli pred Bazilikou a mnohé z nich odeté do rozprávkových kostýmov vodných bytostí, vodníkov a kvietkov. Tam ich už čakal hlavný vodník a morská víla. Rozprávkový sprievod sa vydal na cestu k jazerám. Príhovorom hlavného vodníka a primátora mesta Ing. Radovana Prsteka sa slávnostne otvorili jazerá pre letnú sezónu. Zaznela vodnícka hymna, ktorú si všetci spoločne zaspievali a potom sa jednotlivé skupiny rozišli na športové a záujmové stanovištia, ktoré boli pre nich pripravené. Sprievodný program zabezpečil dobrovoľný hasičský zbor ukážkou svojej techniky, kynologický krúžok ukážkami zo športovej kynológie a obrany a členky tanečného súboru ŠandS ukážkou svojich tancov. Po absolvovaní všetkých disciplín boli všetky deti odmenené.

Veľká vďaka za peknú organizáciu oslavy Dňa detí patrí Centru voľného času Beťárik a Komisii pre cestovný ruch a kultúru a všetkým tým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli túto slávnosť uskutočniť.

Ing. Radovan Prstek, primátor

Viac foto vo fotogalérii