Kvapka pre Sedembolestnú X.

MS SČK v Šaštíne-Strážach v spolupráci s mestom Šaštín-Stráže a NTS Trnava usporiadali 27. marca 2018 v kultúrnom dome ďalší mobilný odber krvi s názvom Kvapka pre Sedembolestnú. Odberu sa už pravidelne zúčastňujú domáci darcovia krvi z mesta Šaštín-Stráže, no prichádzajú i darcovia z okolia. Na tento jarný odberový termín prišlo takmer 50 darcov krvi. Niektorí sa však z rôznych zdravotných príčin odberu nemohli zúčastniť. Krv darovalo celkom 34 darcov, medzi ktorými bol aj jeden prvodarca. Mnohí z darcov majú za sebou už desiatky odberov krvi, rekordným bol 86 odber.

Darcovia zo Šaštína-Stráží: Ing. Gabriela Baďurová, Ladislav Barczi, Eva Barcziová, Barbora Beňáková, Miroslava Beňová, Dušan Bíly, Mgr. Dominik Bulka, Marek Irša, Jozef Kečkéš, Ivana Kovárová, Branislav Kozánek, Michal Kučera, Martina Kujovská, Juraj Morávek, Jaroslav Okasa, Bc. Vladimír Pὂštényi, Svetlana Sameková, Jozef Slovák, Lukáš Stančiak, Pavol Suchý, Stanislav Vajči, Pavol Troják, Vladimír Zajíček

Z okolia prišli krv darovať:

Borský Mikuláš: Jana Šedivá

Cerová - Lieskové: Peter Vicen

Sekule: Denisa Emrichová, Zuzana Janotová

Senica: Zuzana Mihálová, Veronika Drusanová

Moravský Svätý Ján: Gabriela Jakubáčová

Myjava: Ján Škarítka

Radošovce - Vieska: Júlia Čulenová

Štefanov: Marek Pivák, Pavol Vizváry

V mene organizačného výboru MS SČK ďakujeme všetkým spomínaným darcom (i tým, ktorí prišli a boli vyradení), ale aj sponzorom vďaka ktorým môžeme naše odbery uskutočniť: Pekáreň Školuda Trstín, Lekáreň Na námestí, Poisťovňa Dôvera a Pizzeria Tropic. Za prípravu priestorov pre odber ďakujeme zamestnancom MsÚ.

Najbližší mobilný odber krvi v Šaštíne-Strážach sa uskutoční počas letných prázdnin 17. júla 2018 (utorok) - opäť v kultúrnom dome. Je potrebné mať so sebou aj občiansky preukaz a prísť do 10. hodiny. Ďakujeme za pochopenie!

Mgr. Ľudmila Machová

Dátum vloženia: 29. 3. 2018 0:00