Mestský úrad sa zapojí do upratovania mesta pri príležitosti Dňa Zeme a vyzývame na dobrovoľnú upratovaciu akciu nášho mesta.

„Urobme každý deň dňom Zeme!“

Zamestnanci Mestského úradu v Šaštíne-Strážach sa pri príležitosti Dňa Zeme zapoja do upratovania mesta. Referát životného prostredia k ekoaktivitám vyzýva aj dobrovoľníkov, ktorí takto pomôžu chrániť životné prostredie v našom meste.

S prácami v okolí mestského úradu začnú zamestnanci úradu už vo štvrtok. Vyzvali sme aj naše školy a školské zariadenie – materskú školu, základnú školu, základnú umeleckú školu a centrum voľného času „Beťárik“, aby sa zapojili do dobrovoľnej upratovacej akcie mesta. Do aktivít organizovaných mestom pri príležitosti Dňa Zeme sa zapojili aj Základná organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých Šaštín – Stráže a Jednota dôchodcov Slovenska Šaštín-Stráže.

Organizácie a dobrovoľníci, ktorí sa zapoja do vyhlásenej aktivity, po ukončení „brigády“ vrecia s odpadom uložia na  miesto v blízkosti vyčisteného okolia, ktoré oznámia zamestnancovi mesta na tel. č. 0917 239 071 a 0903 991133. Vrecia s odpadmi budú následne zamestnancami mesta odvezené na zberné miesto.

Zhotovené fotografie môžete posielať na mail : zdenka.tomisova@mestosastinstraze.sk.

Materiálne vybavenie na upratovanie sme zabezpečili. Zapojeným dobrovoľníkom na požiadanie a organizáciám poskytneme ochranné rukavice, vrecia na separovaný zber, informačné letáky na správne separovanie. Mesto tým chce posilniť aj edukáciu v oblasti separovaného zberu.

Aby sme občanom mesta vedeli ukázať množstvo odpadu, ktorý sa vyzbiera za  jeden týždeň z územia mesta,  vyčlenili sme na zbernom mieste  jeden veľkoobjemový kontajner, do ktorého budeme ukladať iba odpad vyzbieraný zamestnancami úradu, dobrovoľníkmi a našimi organizáciami pri čistení vybranej lokality od 22.4.2021 do 29.4.2021.

Fotografie zverejníme v piatok 30.4.2021.

Dátum vloženia: 20. 4. 2021 11:24
Dátum poslednej aktualizácie: 20. 4. 2021 12:16