Súťaž ,,Poznáš svoje mesto?" a ,,Do you speak English?"

POZNÁŠ SVOJE MESTO?
1. marca sa opäť súťažilo. Tentokrát v rodnom jazyku a o našom meste Šaštín-Stráže. Žiaci 5. až 8. ročníka z každej triedy v trojčlennom tíme preukázali svoje vedomosti z histórie mesta, osobností, geografické znalosti, tanečné a spevácke schopnosti z fašiangových tradícií a tiež športové, kultúrne či spoločenské vedomosti. Nakoľko táto súťaž bola novinkou a nik ani netušil, čo ho čaká, žiaci boli veľmi dobre pripravení. Súťaž "Poznáš svoje mesto?" obohatila vzácna porota pán Štefan Ovečka, historik a kronikár, poslankyňa Silvia Suchá, ktorá spolupracuje a pripravuje s pánom Ovečkom monografiu mesta a Janka Labašová, knihovníčka z Mestskej knižnice a členka kultúrnej komisie. Každý člen z poroty prispel príbehom, či zaujímavosťou, ktorá sa týkala mesta Šaštín-Stráže. Súťaže sa zúčastnilo celkom 24 detí zo základnej školy. Chcem poďakovať Ivetke Szökeovej za prípravu tejto súťaže a Mestu Šaštín-Stráže za darované ceny pre víťazov.

Vyhodnotenie súťaže:

1. kategória 5. a 6. ročník:

1. kolektív 5.A - Miriam Fesičová, Pia Luisa Ercolano, Laura Svrčková

2. kolektív 6.B - Nina Okasová, Lívia Dvorská, Adela Fialová

3. kolektív 5.B - Marek Kečkéš, Klára Žáková, Adriana Cintulová

2. kategória 7. a 8. ročník:

1. kolektív 8.A - Leonard Komárek, Katka Kozánková, Ema Burská

2. kolektív 7.A - Martina Cintulová, Lea Kečkéšová, Aneta Langerová

3. kolektív 8.B - Michaela Slováková, Bernadetta Vajčiová, Monika Sršová

Mgr. Hana Komorná, riaditeľka CVČ

Do you speak  English?

Do regionálnej súťaže organizovanej Centrom voľného času Beťárik pod názvom  Do you speak  English?  sa zapojili školy z blízkeho okolia:

ZŠ Borský Mikuláš, ZŠ Čáry, ZŠ Dojč, ZŠ Smolinské, ZŠ Stráže, ZŠ Šaštín, ZŠ Štefanov. Žiaci a žiačky tretieho a štvrtého ročníka predviedli svoje anglické schopnosti v písomných aj ústnych úlohách. Každý si pripravil projekt a odprezentoval pred ostatnými a porotou, ktorá bola zložená z učiteľov vyučujúcich anglický jazyk. Prezentácia bola zrejme najnáročnejšou časťou súťaže, no mnohé deti to zvládli výborne. Celkom sa súťaže zúčastnilo 31 súťažiacich v oboch kategóriách.

Výsledky najlepších žiakov:

1. miesto:  Daniel Kocman   ZŠ Dojč