Mesto Šaštín-Stráže
Šaštín-Stráže

Zelené a čisté mesto?

Zelené a čisté mesto?

Mesto každoročne finančne podporuje iniciatívu dobrovoľníkov, ktorí sa zapájajú do aktivít zameraných na udržiavanie čistoty v meste. Dá sa konštatovať, že je stále snaha posunúť veci dopredu.

Veľa organizácií priebežne udržiava čistotu v priestoroch, v ktorých pôsobí počas celého roka (rybárske a poľovnícke združenie, TJ). Aj občania majú možnosť sa zapojiť do skrášľovania mesta, predovšetkým na Deň Zeme. Mesto si cení aj aktivity obyvateľov, ktorí sa z prechádzky v lese vracajú domov s igelitkou plnou odpadov a svojim postojom dokazujú, že im na životnom prostredí záleží. Sú kladným príkladom aj pre ďalšie generácie.

Je toho veľa, čo sa urobilo a čo ešte urobiť treba. Najdôležitejšie ale je, aby sa i ďalší obyvatelia postupne pridávali, aby našim záujmom nebolo „len“ likvidovať čierne skládky odpadu, ale hlavne sa treba zamerať na osvetu. Aj napriek uvedeným pozitívam sme ešte stále konfrontovaní s vytváraním nových čiernych skládok a s nešetrným zaobchádzaním so životným prostredím, s miestom kde žijeme.

Mesto hľadá riešenie aj prostredníctvom osadzovania ďalších fotopascí. Monitoringom týchto oblastí mesto dokáže zachytiť nepovolené uloženie odpadu a od 1.4.2019 takéto prípady rieši priestupkovým konaním.

Prinášame Vám ukážku ako vyzerali niektoré časti nášho mesta pred a po vyčistení pracovníkmi a občanmi nášho mesta. Skúsme priložiť ruku k dielu, aby tá krásna príroda okolo nás zostala v takej podobe čo najdlhšie.

- Vyčistenie priestoru pri koľajniciach smerom na Borský Mikuláš

- Vyčistenie priestoru za štadiónom TJ Slovan

- Vyčistenie Šaštínskeho potoka

                                                                                                                                                                                              Peter Hrica

Dátum vloženia: 29. 4. 2019 0:00
Dátum poslednej aktualizácie: 8. 7. 2019 15:37
Autor: Iveta Šimunová

Dátum a čas

Dnes je piatok, 28.2.2020, 8:56:45

Region Záhorie

zahorie-logo

Cintoriny.sk

cintoriny-web-wide

Aktuálne počasie

dnes, piatok 28. 2. 2020
6 °C 0 °C
sobota 29. 2. 9/2 °C
nedeľa 1. 3. 8/4 °C
pondelok 2. 3. 10/6 °C

Partnerské mestá

gmina-belzice-mesto-erb

brody-mesto-ukrajina