OZ Rallycross N6K team

Občianske združenie Rallycross TEAM knoterdo (N6K TEAM) vzniklo z podnetu zakladajúcich členov Radovana Knotka, Libora a Andreja Nesnadných dňa 30.12.2011. Venujeme sa autokrosovému športu.

Čo je vlastne autokros a kto je „autokrosár“?

Autokros sú preteky špeciálne upravených automobilov a bugín podľa stanovených predpisov pre tento druh športu. Delia sa do viacerých kategórií podľa stanovených špecifikácií pre každú kategóriu. Pretekať môžu deti od 10 rokov a dospelí bez obmedzenia hornej hranice veku, pokiaľ získajú licenciu jazdca. Jazdí sa na špeciálnych okruhoch s terénnym povrchom s dĺžkou 800 - 1400m a vozidlá na nich dosahujú rýchlosť okolo 80 km/h.

„Autokrosár“ je autokrosový jazdec, mechanik alebo oboje v jednom. Je to človek tráviaci zimné víkendy a večeri  v garáži alebo dielni, vymýšľajúc ako pripraviť svoj voz na ďalšiu sezónu. V čase, keď ľudia trávia dovolenky, jazdia do hôr, na chaty, on jazdí na víkendové preteky, kde večer posedí s priateľmi a preberá techniku, trať, posledné úpravy. Cez víkendy preteká a vracia sa domov často s nepojazdným tátošom, ktorý stratil kapotu, či dvere, koleso alebo iné „drobnosti“ počas preteku a tí šťastnejší s pojazdným autíčkom a pohárom v kešeni. Unavený a špinavý od blata, oleja. Niekedy šťastný a nabudený úspechom a inokedy so zvesenou hlavou a rozhodnutím so všetkým seknúť. V pondelok večer je znova v garáži a preberá, kde sa stala chyba a do noci rozoberá svojho plechového miláčika, aby ho opravil a pripravil na ďalší pretek. Zohnať náhradné diely je finančne a aj časovo náročné, preto zháňa prostriedky a diely, kde sa dá. Pomáhajú kamaráti, známi s výrobou špecifických dielov, ale všetko sa nedá vyrobiť podomácky. Niektoré diely je nevyhnutné kúpiť a preto zháňa sponzorov a hľadá možnosti ako financovať tento šport. Mnohým divákom to môže pripadať ako pekný koníček a zábava. Skutočnosť býva menej zábavná. Je to finančne náročná rehoľa plná odriekania, pre iných samozrejmých vecí v živote.

Kto sme my?

Jazdcami tímu sú  Radoslav Fráner  na Honda  Civic 1,6, Radovan Knotek na Audi 90 Quattro a Gabo Bulka na Toyota Starlet 1,3.  Mechanikmi tímu sú Jozef, Libor a Andrej Nesnadní.

Kde ste nás mohli vidieť?

Prvé skúsenosti sme zbierali na podujatiach Mogul Hobby Autocross v roku 2011.

Radovan Knotek  sa v roku 2012 zúčastnil pretekov Slovenského Autocrossového Pohára, kde získal pre tím  tri  druhé miesta.  V celkovom hodnotení Slovenského Autocrossového Pohára v kategórií H3 obsadil druhé miesto.

Na podujatí  Mogul Hobby Autocrossu v Borskom Mikuláši získal 1x prvé miesto v kategórii Open.

Cieľom občianskeho združenia je podpora a rozvoj automobilového športu, predovšetkým v okolí mesta Šaštín-Stráže, ale aj na celom území Slovenska. V tíme sú vítaní mladí talentovaní jazdci.

V budúcnosti sa chce N6K TEAM venovať autokrosovej škole jazdy a napomáhať k vytvoreniu kladného a zodpovedného prístupu mládeže k automobilovému športu.

Informácie o našej organizácii, fotky a odkazy na videá z pretekov nájdete na webovej stránke: www.n6kteam.tym.sk a  na Facebooku na stránke Rallycross N6K Team.

Držte nám palce a ďakujeme za podporu našim sponzorom Fito Print, Auto Moto Miroslav Augustín, Riverside Club, Stuckedekor Weber, PS Metal. Podporili nás: Mgr. S. Melišová, I. Meliš, Ing. P. Tomša, Valis, Tomáš Šír, Ing. Andrea Morozová.

Za každé malé Euro sme vďační

Naše číslo účtu je: 4015096170/7500 ČSOB Banka

Za podporu N6K TEAMU ďakujeme.

Radovan Knotek

Dátum vloženia: 8. 7. 2019 14:01