Mesto Šaštín-Stráže
Šaštín-Stráže

OZ Záchranný koráb

OZ Záchranný koráb

OZ Záchranný koráb vzniklo a funguje bez finančnej podpory mesta a stará sa o všetky zvieratá v regióne. OZ má sídlo v meste Šaštín-Stráže, na ulici J. Donovala č. 337. IČO je 42157064

www.zachrannykorab.sk

facebook

Ciele a poslanie OZ

OZ Záchranný koráb má za úlohu pomáhať opusteným, nechceným a týraným zvieratám. Špecializuje sa na záchranu španielov, ale pomôže každému, kto to nutne potrebuje.

V prvej fáze by sme radi zabezpečili plynulý chod už existujúceho mikroazylu, v druhej fáze by sme chceli postaviť útulok s kapacitou minimálne 200 zvierat. Stavba útulku by mala byť taktiež rozplánovaná na niekoľko častí. V prvej etape by to mala byť kúpa vhodného pozemku a jeho oplotenie. Ďalej stavba vhodného objektu pre ľudí - na ubytovanie aj počas noci, kancelária a sklad. Tretia etapa by predstavovala nákup alebo postavenie kotercov a príbytkov pre zvieratá. Konečne štvrtá a posledná etapa sú dokončovacie práce: stavba príbytkov so stálou teplotou (pre šteňatá a krátkosrstých psov), výbehy, vyriešenie vykurovania v miestnostiach a stavba ďalších objektov.

Popri tom by sme sa chceli venovať osvete, poskytovať poradenské služby pri chove a výchove psov, mačiek a iných spoločenských zvierat

Mikroazyl

Funguje už niekoľko rokov.

História

Začalo to záchranou týranej fenky NO v Bratislave. Bola pálená, dusená, bitá - a šialene vychudnutá a hladná. Bola v polovici kotnosti, hoci to na nej nebolo vôbec vidno. Viditeľné boli iba vystupujúce rebrá a stavce... Nakoľko pôrod by nebola prežila, bola sterilizovaná. Potom prišlo šteňa kokeršpaniela. A dve mačky. A tak sme sa sťahovali. Najskôr do podnájmu. Tam pribudla ďalšia fenka - postrelená. Chlap, ktorý si do nej strelil, sa vyjadril, že ju treba len dohľadať a zahrabať... Potom týraný kokeršpaniel. Žil na dvojmetrovej reťazi bez búdy v zime či v lete... Keďže v podnájme to ďalej nešlo, sťahovali sme sa ďalej. Do vlastného. Síce zaťaženého vysokou hypotékou, ale nášho. A tu sa so záchranou "roztrhlo vrece"!

Zachránení

Ťapko, Tulák, Lara, Gipsy, Nero, Beny, Dinko, Wolfi, Conny, Paška, Šteffi, Gina, Blackie, Kari, Tiger, Bandita, Lea, Hviezdička, Pišta, Bojka, Amy... to sú len niektoré mená z mnohých. Tí, ktorých sa podarilo zachrániť našli nový domov, alebo ostali u nás ako stálice (naparíklad Gia, Bojka, Akela, Winnie a Reggie). Niektorí, žiaľ, buď u nás dožili (NO Prinz), alebo ešte ani nezačali poriadne žiť (Princess - tú sklátila zákerná choroba - parvovírus). V súčasnosti sa v mikroazyle nachádza v priemere okolo 30 psov a 8 mačiek.

Útulok

Jeho výstavbu plánujeme po nazbieraní financií na našom účte a čiastočne s podporou grantov EÚ. Samozrejme, je to ešte hudba budúcnosti. V každom prípade chceme ale pozemok kúpiť a nie prenajať od niektorého mesta za symbolickú cenu - videli sme už veľa problémov, keď mesto začalo mať iné plány s pozemkom, prenajatým symbolicky za korunu na 99 rokov...

V priestore útulku by sa malo nachádzať funkčné veterinárne zariadenie, niekoľko samostatných výbehov, koterce pre menších aj väčších psov, zateplené miestnosti pre krátko- a hladkosrstých psov v zime a pre šteniatka, karanténna časť a ubytovacie zariadenie pre ľudí (v prípade, že bude potrebné ostať aj cez noc pre viacerých ľudí). Pozemok by sme chceli kúpiť niekde v okolí Trenčína (dobrá infraštruktúra a dosiahnuteľnosť zo všetkých strán Slovenska).

Osveta

Plánujeme spoluprácu hlavne so školami, kde sa deťom bude vysvetľovať, ako sa majú správať ku zvieratám, kde robia chyby, prečo sa zviera nedaruje k Vianociam či narodeninám, niečo o behaviorizme a etológii. Dvakrát do roka plánujeme "Deň otvorených dverí", ktorý sa uskutoční na ploche mikroazylu, neskôr útulku.

Vykonávame takisto poradenskú činnosť pre majiteľov psov. Robí sa to formou tzv. "DOO (Deň Otázok a Odpovedí)". To znamená, že majitelia problémových psov, alebo jednoducho takí, ktorí by sa radi dozvedeli niečo viac, sa zhromaždia spolu so záujemcami o venčenie psíkov z útulku (mikroazylu) na určitom mieste, kde sa koná "Deň otázok a odpovedí". "Prednáškovou sálou" je príroda. Nie je potrebná žiadna honosná budova ani špeciálne prístroje. Všetko je priamo na mieste - a v origináli! Takisto vykonávame poradenstvo aj po telefóne a v naliehavom prípade sa ľudia môžu nahlásiť aj so svojím zvieraťom priamo k nám.

Naše číslo účtu je 2872846651/0200

IBAN: SK09 0200 0000 0028 7284 6651

ĎAKUJEME VŠETKÝM DARCOM!

Dátum vloženia: 8. 7. 2019 14:03
Dátum poslednej aktualizácie: 8. 7. 2019 14:07
Autor: Mesto Šaštín-Stráže

Dátum a čas

Dnes je sobota, 30.9.2023, 8:23:29

Region Záhorie

zahorie-logo

Cintoriny.sk

cintoriny-web-wide

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
28 29 30 31 1
1
2 3
4 5 6 7
1
8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23
1
24
25 26 27 28 29 30 1

Aktuálne počasie

dnes, sobota 30. 9. 2023
slabý dážď 23 °C 13 °C
nedeľa 1. 10. oblačno 22/10 °C
pondelok 2. 10. polojasno 25/12 °C
utorok 3. 10. takmer jasno 26/14 °C

Partnerské mestá

gmina-belzice-mesto-erb

brody-mesto-ukrajina

 MĚSTO MORAVSKÉ BUDĚJOVICE