ZO Slovenský zväz telesne postihnutých

Život klubu: Miestna organizácia zväzu invalidov bola založená v roku 1964. Zakladateľom bol pán Vladimír Polák, ktorý až do roku 1972 pôsobil ako jeho predseda. Klub mal 37 členov. Pán Polák pôsobil do roku 1972. Od toho roku sa vystriedalo viacero predsedov.

• 1972 - 1974 Ľudovít Klempa
  • 1974 – 1975 Milan Havel
  • 1975 – 1991 Ján Malík

V roku 1991 bol zvolený nový predseda pán Róbert Matejovič, ktorému bol odovzdaný od mestského úradu klub dôchodcov. Zväz bol doplnený novými členmi vo výbore ako tajomníčka pani Lujza Kuníková a pokladníčka Štefánia Macháčková. Tento výbor začal pracovať v novom klube. Klub bol veľmi priestranný, no i tak boli potrebné veľké náklady na jeho prevádzku a údržbu. Vo februári v roku 1992 bol klub zamenený mestským úradom za priestory bývalej knižnice. V klube sa schádzajú členovia pravidelne v hojnom počte okolo 15-20 členov. Posedenie využívajú členovia na ručné práce a rôzne spoločenské hry. Výbor usporadúva rôzne akcie ako: Mikulášske a vianočné posedenie, Deň matiek, rôzne zájazdy, táborák či benefičné koncerty.

Prvý benefičný koncert sa uskutočnil 12. 12. 2001. Hosťom bola speváčka Eva Mária Uhríková. Od toho roku sa uskutočnilo 10 ročníkov. Zatiaľ posledný sa konal 11. 12. 2011. Účinkovali  Miroslav Fancovič a jeho hostia.

Poďakovanie sponzorom

Aktivity Slovenského zväzu telesne postihnutých v roku 2013:

Z množstva úspešných podujatí vyberáme nasledovné: V máji sa uskutočnilo v KD v Šaštíne posedenie ku Dňu matiek spojené s výstavou ručných prác našich členov. V mesiaci jún sme zorganizovali športové hry v RO Gazárka, ktoré sa tešia veľkej obľube u našich členov a vždy sú hodnotené veľmi pozitívne. 29. júna sme putovali do mariánskeho mesta Maria Zell v Rakúsku. Vrátili sme sa síce unavení, ale veľmi šťastní. Takmer všetci, ktorí sa tohto zájazdu zúčastnili, sa tešili aj na ďalší zájazd. Ten sa uskutočnil 29. 9. Navštívili sme Novú a Starú Bystricu.

V tomto roku pripravujeme ešte nasledujúce podujatia: 8. 12. sa uskutoční už 13. ročník benefičného koncertu, ktorý bude tradične moderovať pán Fančovič a účinkovať budú jeho hostia. Na koncert srdečne pozývame všetkých občanov. 14. 12. pripravujeme  návštevu Divadla Astorka a predstavenia Mesiac na dedine. Posledným podujatím v tomto roku bude silvestrovské posedenie pre našich členov.

Za ZO SZTP Macháčková

Podakovanie_ZZP.doc